| wannabeyourlover a întrebat:

Imi place foarte tare de un tip care e la acelasi liceu cu mine si e cu un an mai mare. El este vecin cu o colega care sta in gazda, dar, desi am rugat-o de nenumarate ori sa-mi faca cunostinta cu el, tot nu vrea, motivand ba ca nu il cunoaste chiar asa bine, ba ca nu nici nu mai are asa o relatie buna cu el, ca nici n-o mai saluta, desi inainte imi povestea mereu de el. Am impresia ori ca e invidioasa pe mine si nu vrea ca eu sa fiu fericita ori ca si ei ii place de el, dar n-o vrea s-o recunoasca si acum il vorbeste numai de rau. Voi ce credeti?
Am incercat sa flirtez de cateva ori cu baiatul asta dar nu s-a intamplat niciodata mai mult. Credeti ca e OK sa fac eu primul pas? Si daca da spuneti-mi care e cea mai buna metoda in opinia voastra.

Dau funda! Multumesc anticipat! Va pup!

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

Daca iti place asa mult de el, nu renunta, continua sa-l placi. chiar daca sentimentul nu este reciproc.
Puteai sa-i spui prietenei tale: "Spune-i ca am zis ca e dragut si intreaba-l si tu ce parere are despre mine" si el daca zicea ca esti draguta. probabil iesea ceva.
Prietena aia a ta te putea refuza din mai multe motive:
-Poate si ei ii place de baiatul ala.
-Poate ii este rusine.
-Nu ai de unde sa stii daca te-a mintit sau nu, dar eu iti spun ca atunci cand incepe scoala si prieteniile slabesc, ca nu prea mai ai timp, deci. n-ai de unde sa stii.
Mi-e teama ca daca te-ai dat la el sa nu te fi crezut vreo lesinata, e normal sa lasi baiatul sa faca primul pas.
Acum depinde in ce fel si in ce masura te-ai dat la el big grin
Eu fiind baiat, imi place mai mult o fata care nu-si arata sentimentele fata de mine din prima. sper ca stii ce zic.
Daca nu te-ai dat la el intr-o masura exagerata, n-o fi prea tarziu. da-i si tu un add pe fb si daca este sa ii placa de tine, te baga si el in seama. ca n-o fi prost.
Acum depinde si daca e mai timid.
Daca tot vezi ca nu te baga in seama, poti incerca 2 lucruri:
1.Ii lasi si tu un mesaj, il intrebi ce face si vorbiti. dupa incepe sa vada ce fel de persoana esti, adica cat de prietenoasa si tot asa.
Daca merg lucrurile bine. ajungeti sa va cunoasteti si dupa sa ii placa mai mult prezenta ta, eventual sa-i placa si exteriorul.
2.Sa-l astepti. poate lui ii place de alta fata, acum n-ai de unde sa stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertFHC):

Ba gogule, ce tot incerci sa vinzi apa in loc de whiskey? Ce nu ti-e clar din asta?:
"Am incercat sa flirtez de cateva ori cu baiatul asta dar nu s-a intamplat niciodata mai mult."
Daca ala nu o place, asta nu s-a intrebat nebuna asta de a postat intrebarea?

2 răspunsuri:
| HDeNiSaR a răspuns:

Ai incercat sa flirtezi cu el?
e clar! s-a speriat baiatul!