| Trolololol a întrebat:

Imi place mult de o fata la liceu, insa suntem din clase diferite. Am vorbit la inceput pe mess si apoi am mers eu odata la clasa ei sa vorbesc cu ea si fata in fata. Acum mereu sta pe invizibil si la scoala nici nu se uita spre mine, desi cateodata cand am prins-o ca se uita la mine zambea...
Am vorbit cu colegi din clasa ei si au spus ca e foarte timida, dar acum nu stiu cat de timida poate fi de sta numai pe invizibil de saptamani...
Ce ar trebui sa fac? Imi place extrem de mult de ea, dar lucrurile merg extrem de greu intre noi, mai ales ca pare usor distanta.

1 răspuns:
| Bessame a răspuns:

Poate ca intr-adevar e timida, sau poate ca te simpatizeaza ca si amic! Da faptul ca sta pe invizibil poate ca asa are ea obiceiul mai sunt unele persoane care tot asa intra! Eu te sfatuiesc sa i lasi un mesaj offf in momentu cand tu ca ea, e pe invizibil si scrie-i ceva dar ca si cum tu nu ai sti ca e! O poti intreba ce face maine seara ca ti-ar placea sa iesiti amandoi la o plimbare si daca e de acord astepti un semn de la ea! Daca vezi ca trece 2-3 zile si nu a dat nici un semn atunci mai bine nu insisti! Si mai poti incerca sa te vada cu fata in preajma ei daca nu ti-a dat nici un semn asa doar nu inainte de ai scrie ca atunci sigur nu o sa fie un raspuns! Daca vezi ca nu iti raspunde incearca sa iti faci o prietena si vezi cum reactioneaza poate va fi geloasa si isi va face curaj sa te abordeze! Si daca vezi ca da un semn nu te arat din prima interesat tine-o in suspans asa 2 zile 3 vorbeste cu ea dar prea apropiat! Te pup si bafta!