| MikYMous3 a întrebat:

Deci...Am 15 ani, si imi place de o fata. Suntem in clase diferite, dar cateodata mai vorbim pe facebook, este de varsta mea, am vorbit si face to face si imi si zambea, odata mi-a dat si o imbratisare, vreau sa ii spun fata in fata dar imi e frica de refuz. Ce fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fii asa fricos, ma! Ce dracu' daca iti spune nu viata merge inainte! Sunt atatea fete pe planeta, stai calm. Totusi, dupa cum mi-ai descris mai sus comportamentul ei, eu sunt ferm convins ca te place. Eu zic s-o scoti la suc si cand prinzi ocazia spune-i...eu zic ca are sa-ti mearga f. bine Funda?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei amana prea mult risti sa o pierzi in favoarea altui pretendent mai tupeist.Pur si simplu ii spui in fata ca o si placi si ca ai dori o relatie de prietenie adevarata.

| MikYMous3 explică (pentru corbulalbrosu):

Da frate, dar daca imi da indiferenta? Imi e teama de refuz

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MikYMous3):

Daca te refuza inseamna ca sentimentele ei fata de persoana ta sunt pur si simplu doar de prietenie. In cazul ca te-ar refuza nu ai mai avea la ce spera si ar fi cazul sa te reorientezi spre o alta fata.Nu vei putea afla care sunt sentimentele ei fara a o intreba. Un refuz ulterior ar fi mult mai greu de suportat deci te sfatuiesc sa actionezi cat mai repede.Este in interesul si avantajul tau indiferent de raspunsul primit.Succes.

| neutrino a răspuns:

Asteapta pana cand va veni un baiat caruia nu-i este teama si iti va fura fata. In acest fel vei sti si tu ce ai de facut in viitor.

| alin11alinutzu a răspuns:

Pai spune-i fata in fata ca o placi daca nu îi spui va veni altul si îi spune si daca tea inbratisat e normal ca si ea te place vorbeste si tu ea mult si apoi spune-i ca o placi sau daca vrei scrie-i o poezie de dragoste