| LexiEla a întrebat:

Imi place un baiat X din clasa mea. (Sunt a 11a) Ne intelegem bine, dar nu suntem chiar asa de apropiati, vorbim doar la scoala nu si prin mesaje sau altceva. Mereu vine la banca mea sa il ajutam cu tema la franceza (eu si colega de banca ne descurcam foarte bine), alteori mie imi cere tema la romana, cateodata mai vorbim si subiecte normale (rar). Ieri a fost ziua mea (Elena), iar azi ascultam muzica la casti in pauza. Trebuia sa avem ora de sport asa ca eram mai multi afara. La un moment dat a zis ceva dar nu l.am putut auzi. Cand i.am zis sa repete s-a dat mai in spate si a zis "lasa", desi l.am rugat din nou sa repete. Dupa sport a venit in clasa si in treacat spre banca lui mi-a zis "apropo de mai devreme, ti.am zis la multi ani". La romana a trebuit sa facem un eseu pe grupe si ramasesem singura care nu se potrivea (lipseau multi si eram nr impar) Profa mi-a zis sa ma duc unde vreau si nu m.am dus la grupa lui ca ar fi fost prea evident. Totusi, printr.o minune un coleg din grupa lui avea alta tema si a trebuit sa plece in alta grupa. Acest X a zis "deci mai trebuie sa vina cineva la noi" si s-a uitat direct la mine, parca m.a patruns, iar apoi a fost foarte fericit sa colaboram. Nu stiu ce sa cred. Se gandeste macar un pic la mine (in felul acela)?

2 răspunsuri:
| OtherNews07 a răspuns:

Cred ca da! Nu stiu de ce zici ca nu sunteti asa apropiati ca nu vorbiti prin mesaje. Daca vorbiti fata in fata sunteti mult mai apropiati decat aceia care vorbesc cu inimioare prin mesaje dar cand sunt fata in fata nu schimba o vorba.
Daca se gandeste la tine in felul acela? Ei bine, poti sa deduci asta doar din comportament.Intai intereseaza-te daca are prietena. Apoi,cand mai vine odata sa il ajuti la tema spune-i ca nu poti sau ca nu stii,doar odata,ca sa vezi dupa aceea daca te mai baga in seama sau nu
(stii tu,ca sa iti dai seama daca e prieten pe interes)
Daca nu te mai baga in seama dupa aceea (cu alte discutii in afara de tema de la franceza) si daca il vezi ca te preseaza prea mult ca sa il ajuti sau ca nu te mai saluta sau chestii de genu asta,e posibil sa nu il prea intereseze de tine,si sa il intereseze mai mult ca sa il ajuti la tema. Daca in schimb, il vezi ca face invers, atunci poti zice ca e putin interesat de tine, dar inca nu stii daca in"felul acela".Eu totusi ma gandesc ca ar fi vrut sa iti spuna altceva in momentul acela, nu doar un simplu
la multi ani.Baietii,doar cand au ceva mai important de discutat,sau ceva mai greu de discutat cand vor sa iti spuna ceva important,prind curaj,spun odata,apoi cand vad ca nu sunt ascultati atunci pe moment,zic "Lasa!"
Ce,nu putea sa iti spuna atuncea la multi ani?
Era atat de greu de zis?
In fine asta e doar o banuiala de-a mea,in rest,
aplica regula aia de sus cu tema,cum ti-am spus intereseaza-te daca are prietena,daca nu intereseaza-te de cine ii place (fara sa afle el),vezi cum se comporta in preajma ta,vezi de ce lucruri e interesat,fa o comparatie intre ce iti place tie si ce ii place lui
Eventual,daca ai lucruri in comun cu el impartasestele,vezi ce zodie e,ce ascendent are doar ca sa te gandesti asa daca sunteti compatibili.
P.S E foarte important sa ii cunosti ascendentul ca sa faci un portret al intregii personalitati,intreaba-l la ce ora s-a nascut(stiu ca e cam ciudat),apoi cauti pe google calculator ascendent, si o sa gasesti un site unde scrie la ce ora e fiecare ascendent in fiecare zodie; poate zici ca e o prostie, dar ca sa afli ce gandeste el despre tine trebuie sa il cunosti mai bine. Apoi analizeaza-i comportamentul. Daca se comporta ciudat in preajma ta e interesat Daca observi ca face ceva prin care incearca sa te impresioneze, e interesat.
Si inca o chestie foarte tare, care iti spune daca te place.Cand vorbesti cu el, u
uita-te in ochii lui.In primul rand, baietilor le place contactul vizual cu o fata; in al doilea rand, uita-te la pupila lui. Daca e mica inseamna ca nu e interesat daca e mare inseamna ca e interesat. Daca e medie, e posibil sa fie interesat doar de subiectul pe care il discutati, trebuie sa fie mult mai mare ca sa fie interesat de tine.Incearca de mai multe ori.Sa nu care cumva sa lasi impresia ca il placi.Sa nu ii spui ce impresii ai despre el (doar in cazul in care ajungeti mai mult decat prieteni); baietilor le plac fetele misterioase.
P.S: Daca incerci lucrurile astea, sunt curioasa sa imi spui dupa aceea, cum au evoluat lucrurile.Sa imi scrii intr-un comentariu,
daca pare interesat sau nu.
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!

| LexiEla explică (pentru OtherNews07):

Mulțumesc mult. Asa am sa fac de acum. Fara sa citesc raspunsul inainte, ieri nu l.am bagat in seama pentru ca ma simteam rau oricum. La sfarsitul zilei, la plecare abia, m.a bagat in seama spunandu.mi "cum se simte libertatea, (porecla din clasa)?" Nici nu vorbisem cu el toata ziua. Dar te anunt daca iese ceva dupa ce mi.ai zis tu ce as putea face. Si nu, nu are prietena. E capricorn, e interesat de Kendama