| anonim_4396 a întrebat:

In cazul in care iubitul meu cu care sunt impreuna de 2 ani, in ultimele 3-4 zile prezinta o indiferenta fata de mine, este mai sec in convorbirile noastre pe care, precizez, eu le incep, ce ar trebui sa fac?
I-am spus ca ma deranjeaza, evident a spus ca are treaba( treaba lui fiind un joc online cu prieteni) si ca sa il lasi in pace, i-am spus ca nu voi accepta acest tratament in continuare si totusi nu se arata interesat. El este o persoana mai dura, orgolioasa de obicei, deci intrebarea mea este, sa-l ignor si eu cum face el? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ai face bine sa il ignori.
Pentru ca atunci când îți va simti lipsa, va veni el la tine.
Bine, nu zic sa nu il bagi deloc in seama, dar sa vorbiti pana încheie el conversația.
Ăștia sunt băieții.
Fii bucuroasa ca, in loc sa se duca sa stea cu prietenii, fetele in cluburi, mai bine sta acasă si joaca un joc online cu prietenii laughing
Mi s-a mai întâmplat si mie. Ii place acel joc așa mult ca, daca il deranjezi face urat, sincer si eu m as simți puțin grabita sau nervoasa într o conversație daca cineva ma deranjează dintr un lucru plăcut mie, indiferent de persoana.
Draga mea, sfatul meu e sa iei atitudine atunci când intr-adevar depășește limita bunului simt, intrând in viață voastră si alte fete, dar din atata, lăsa l in pace, vorbește cu el ce e de vorbit ca daca într adevăr îți va duce dorul, el va reveni la tine happy

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a durat nici 2 ore, m-a sunat sa isi ceara iertare si sa imi explice ce si cum, multumesc! happy

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt curios ce joc pe calculator chiar si online poate fi atat de captivant, daca un joc tot online cu tine nu-l mai excita. Incearca sa-i explici cand il prinzi mai putin angajat in joc ca nu poti accepta purtarea lui. Daca nu te asculta inseamna ca este sclavul jocurilor ceea ce poate fi de-a dreptul periculos. Cam devreme sa se fi plictisit de relatie, poate nu-i satisfaci poftele/dorintele sau din contra este satul de ele ceea ce ar fi si mai grav.

| Emilian65 a răspuns:

Cred, ca ar fi bine sa-l ignori si tu asa cum te ignora el pe tine. Atunci va vedea si el ce inseamna sa ignori iubita.

| LoveSleep a răspuns:

Luați o pauză.
Sau mai bine vacanță.

| SkyPilot a răspuns:

Nu il ignora, astfel nu faceti decat sa porniti un joc de-a "cine-i mai tare" si va veti distruge relatia.
Mai bine scoate-l pe afara, acolo ai tu mijloace prin care il faci sa uite orice joc online happy

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Zici că-i orgolios și vrei să-l ignori și tu la fel? Păi așa înrăutățești grav lucrurile.

| Amerilyse a răspuns:

Sa-l ignori nu-i cea mai buna solutie, dar poti sa fii mai indiferenta(cel putin sa pari), el sigur o sa observe, iar apoi daca iti va spune ceva, ii vei spune ce te deranjeaza. Poate ca l-ai suparat cu ceva si dupa cum ai spus, este mai orgolios, prefera sa tina pentru el, unii oameni asa sunt.
Din puctul meu de vedere, sa-l ignori nu este solutia cea mai buna, nu te va ajuta cu absolut nimic, poate chiar ti-ar inrautatii situatia. Mai lasa-l asa o perioada si daca tot asa continua, supen-i ce te deranjeaza. happy