| Skinnypesci a întrebat:

In clasa a 7a la biologie ce invatam? dar in clasa a8a? funda pentru cel mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| sysy13498 a răspuns:

In a 7a faci anatomia corp ( adica pasarici ) laughing si etc etc muschi sistemu respirator inima sistemu circulator plamani ficatu... tot ce e in corp de oase...

in a8 -a faci ecologie ee fff plictisitor despre mare poluare copacii ai inteles u laughing

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

In a 7-a faci anatomi, sti tu... inveti despre organismul omului. Iar in a 8-a inveti despre raletiile dintre animale, care sunt consumatori primari, secundari, care sunt animalele rapitoare si o sa faci si putina ecologie.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
În clasa a 7-a se face anatomia, care este cel mai complex capitol din gimnaziu. Aici vei studia funcţiile fiecărui organ, relaţiile dintre acestea şi alte elemente care ţin de corpul uman.
În clasa a opta, se studiază ecologia, ce include ecosistemele, biotopurile, biocenozele, solurile, relaţiile între specii şi altele.

| Andreia1 a răspuns:

In clasa a 7a thinking anatomie parca, si in clasa a 8a nj laughingblushing toate studiate la un loc cred

| AxxyAlexandra a răspuns:

Bunahappy
In clasa a 7-a faci anatomie[despre corpul uman];
Iar in clasa a 8 -a faci ecologie[despre ecosisteme, lanturi si retele trofice] happy

| Optimus7 a răspuns:

A 7a anatomie
a 8a despre mediul inconjurator

| annna a răspuns:

In a 7 a anatomie
ina 8 a ecologie

| justme_3711 a răspuns:

In clasa a 7a inveti despre organismul uman
In clasa a8a o sa faci ceva ce e foarte nasol laughing cel putin eu nu prea le inteleg. piramide trofice a faci si ecosisteme : de paduri, de fag, Delta Dunarii, Marea Neagra etc.

| claudiu_1345 a răspuns:

In a 7a faci anatomie functiile corpului si fizionomia(din ce e format) iar in a 8 a faci ecologie (ecosisteme, piramida trofica etc. etc.)
http://www.calificativ.ro/......-47-8.html
descarca de pe siteul ala asta: PROGRAMA SCOLARA REVIZUITA 2008 - BIOLOGIE CLASELE 5 - 8

| adynutza_7612 a răspuns:

Najpa doar in a 7a mai fhainbig grin