| eubahhh a întrebat:

In primele 2 luni de sarcina mai vine ciclu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatia nu mai vine in sarcina. Dar cam 20% din femei au in prima luna, cam in perioada menstruatiei o sangerare care o imita, numita sangerare de implantare a sarcinii. Statistic, cam 1% din femei au sangerari ritmice care imita menstra pana in luna a patra de sarcina.

4 răspunsuri:
| vykkusor a răspuns:

Nu, nu mai vine ciclu.pup.pa

| Sophie_6140 a răspuns:

Din moment ce ai ramas insarcinata nu mai ai ciclu. In cazuri foarte rare e posibil sa-ti vina chiar in fiecare luna pana la nastere. Dar in mod normal nu mai ai menstruatie.

| claudiu89 a răspuns:

Nu

| ghetuvictorita a răspuns:

Da eu la ambii copii am avut ciclu primele luni.succes