| cdl42002 a întrebat:

Întrebare pentru băieți : Cât de mult contează pentru voi dacă o fată e sau nu virgina?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu acord multa importanta la asa ceva. Dar increderea mea nu o poate castiga deloc

| Evolution a răspuns:

Depinde de orgoliu, unii vor sa fie primii (printre care ma enumar si eu ), de obicei acesti oameni sunt si posesivi.
Dar nu conteaza asa mult incat sa afecteze intr-un fel relatia. Daca e virgina, este ca un bonus dar faptul asta aduce si anumite responsabilitati, certuri si alte indoieli.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e virgina si vreau sa f *T, e ca si cum as vrea sa ma imbat si mi-ai da bere de casa.
Teoretic e de bine in caz de relatie, dar totusi virginitatea nu garanteaza altceva decat... Niste chin, de ambele parti. Daca nu a fost curvulita pana la o varsta, nu inseamna ca nu o sa fie in continuare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca suntem musulmani conteaza 100% daca nu doar orgoliul conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine personal a inceput sa conteze, destul de mult, ca sunt la randul meu virgin si deja m-am scarbit de toate fatzele cu "experienta" care se cred doamne cand nu au nimic in cap si cred ca pul@ le-a elevat cumva in statut si in gandire si se uita la mine ca la nebuni si fac talente. Plus ca experienta aia sexuala nu aduce nimic decat dezamagirea faptului implinit din cate-mi dau seama, dezamagirea aia anticlimactica de care multe au avut parte ca nu au stiut de capul lor prima oara si au ramas cu buza umflata. Si totusi se uita stramb ca "vezi Doamne ceva asa de simplu si normal... daca n-ai trecut pe acolo nu esti barbat". Practic isi descarca frustrarile si dezamagirea pe unii ca mine care in disperarea si frustrarea lor chiar le iau de bune si le cred. Ar vrea ele de fapt sa dea timpul inapoi.

Asa ca in concluzie, presupunand (pe buna dreptate) ca tu esti aia cea virgina...

Dupa mine, nu ar trebui sa te impinga nimeni la pul@ decat propria necesitate, nu vreo imagine publica sau mai stiu ce alte mecanici de astea sociale. Si in primul rand ai grija cu cine iti incepi "experienta de viata intima". Ca n-o sa fie el nici primul, nici ultimul, asta e clar, dar macar sa nu-ti plangi dupa aia-n pumni ca te-a luat in bataie de joc si te-a folosit si viata-i amara si mai stiu eu ce. Deja de-acolo aia-i drama tipic feminina, care nu merita nici un raspuns, din moment ce a fost la libera alegere. De obicei va place sa va scapati prima oara la "ciocan invatat", atat ca tot voi iesiti cu buza umflata dupa. Oricum, cand o veni vorba in realitate, ai sa uiti de tot si de toate. Si de mama si de tata si de tine si de tot. Cand ti-o baga unu vrajeala dulce la capusor si ai sa te umezesti colo intre piciorushe toata, tot la "care stie" ai sa pici. De parut rau o sa-ti para abia dupa ce faptul-i implinit. Si dupa aia incepe drama aia de care spuneam... S-a mai intamplat de vreun miliard de ori pana acum si se va mai intampla inca de miliarde de ori, cu natura si cu hormonii nu te joci.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect "Distrus83" big grin
Imi pare rau ca nu mai activezi pe TPU din pacate... puneai toate femeile la zid. BRAVO! ESTI CEL MAI TARE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am treaba daca e virgina sau nu, dar este o problema cu cele care au deja experienta si se numesc "virgine", personalitatea lor ma dezgusta pur si simplu ca mint in legatura cu asta, pana la urma sa nu se tina mai cu mot, pentu ca intra in penibil.
1. Cele cu experienta
2. Cele virgine
3. Fake virginele

| Romanul86 a răspuns:

Pentru băiații până la 20 de ani conteză pentru că văd dragostea ca pe un devotament dar după 20 de ani nu prea mai contează pentru că văd dragostea ca o relație-devotament.

| Bernardus a răspuns:

E irelevant pentru mine

| SLexuS a răspuns:

Ps...Sunt băiat. părerile diferă, pentru altul contează pentru altul nu și sunt multe chestii de ce nu vor virgina... Dacă îi virgina na nu îi place ca na.te-Ai prins iar la una care nu mai este pur și simplu fac sex atât și este și mai experimentata, părerile difera

| Apollo007 a răspuns:

Daca e virgina nu inseamna neaparat ca e cea mai cuminte fata de pe fata pamantului. Poate insemna si ca e o femeie dificila. Daca e mica ca varsta e de inteles, dar daca e trecuta de 25 de ani deja pune un semn de intrebare. Ce anume doreste de la partener de nu a facut pasul pana la varsta asta. Sa fie asteptarile prea mari, motive sau principii religioase? Nu spun ca e un lucru rau dar sa fim seriosi nu are rost sa pierzi timpul cu o asemena femeie. Stai o luna, doua, patru dar pana cand? Suntem fiinte sexuale si vrem mai mult. E ok daca ai 16-18ani dar dupa varsta asta vrei mai mult decat sarutari si plimbari de mana sub clar de luna.