| WonderGirl7 a întrebat:

Mai contează in ziua de azi pentru băieți dacă fata nu a mai avut pe nimeni înainte si ei sunt primii pentru ea? Mai apreciază băieții o asemenea fată?

Răspuns Apreciat de Editori
| StefanChriss a răspuns:

Buna! Eu persoal cunosc cativa baieti pe care ii intereseaza in mod special ca tipa sa fie virgina si sa fie primul ei iubit, ca sa o poata "forma" cum vor ei, deci clar exista. Mie, sincer sa zic, imi suna a manipulare. Din punctul meu de vedere, tipii care vor neaparat ca ei sa fie primii iubiti din viata unei fete denota: lipsa de incredere de sine (pentru ca nu vor sa fie comparati cu alti fosti), posesivitate (pentru ca vor sa stie ca tipa a fost doar a lor si ca doar cu ei a facut tot ce stie si ca de la ei stie), gelozie (pentru ca o fata novice este usor de manipulat sentimental si foarte atasata de primul iubit, asa ca sansele sa acode atentie altor baieti sunt foarte mici), comoditate (neavand experienta, sunt sanse mici ca fata respectiva sa stie cand ceva este in neregula intr-o relatie si cand ar fi cazul sa ii puna punct, asa ca accepta aproape orice i se impune din partea lui). Nu mi se pare ceva deosebit de nobil in a dori o fata cu 0 experienta, chiar din contra, este foarte usor sa profiti de o asemenea persoana. Eu fac parte dintre cei carora le plac femeile/fetele cu un caracter deja format. Nu vreau sa stau sa educ eu pe cineva. Vreau sa stiu concret ca filtrat prin propria ei constiinta si experinta de viata, m-a gasit potrivit pe mine, fata de altii. Am nevoie de un partener egal mie, cu care sa ma sprijin reciproc, nu de o pupila care ma idolatrizeaza doar pentru ca sunt primul tip de care s-a atasat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Abia gasesc una de acest gen norocosii aia.

| Violleta2022 a răspuns:

Acelasi lucru se aplica si baietilor!
Conteaza doar in masura in care si baiatul este virgin, fiindca doar acela ar putea avea pretentie la virginitatea fetei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acest aspect, de a fi virgină, și fără nici un fost prieten este rar în ziua de azi, la o vârstă mai înaintată. Așa că, să cauți așa ceva, să pui asta ca avantaj, nu are azi prea mare relevanță.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur, exista baieti care apreciaza acest lucru happy
Exista si care nu apreciaza, sunt tot felul de persoane in lumea asta. Chiar undeva peste 3.436.383.854 de persoane de genul masculin, iar marea parte dintre acestia, cei care sunt maturi si inteleg acest lucru, apreciaza big grin

| Celcestietot a răspuns:

Te referi la contactul sexual? Daca da, pentru 8 din 10 tipi genul acesta de fete vor fi vazute ca pe niste proaste. Rar sa mai aprecieze gen. zoomer asemenea fete.

| AlexValentinn a răspuns:

Depinde de baieti in ce fel de anturaje au crescut si in ce fel de familii au crescut, dar cel mai important e anturajul, din anturajul sau un baiat isi ia foarte multe principii si perceptii, inclusiv legat de fete. Daca este un baiat cuminte, la locul lui, genul acela de baiat tocilar sau gamer da acela va prefera o fata virgina sa zic asa. Daca este genu ala golan de cartier, unii vor vrea o fata cuminte, unii nu deoarece fete cuminti inseamna sacrificii si timp mult investit, trebuie sa se chinuie sa o cucereasca, si de aia multi prefera fete usuratice sau macar cu ceva experienta in relationare ca sa nu stea ei sa se chinuie sa "educe" acea fata, adica sa o ia deja maturizata.

| WonderGirl7 explică (pentru AlexValentinn):

Frumos punct de vedere