| badoiucris1221 a întrebat:

Intrebare pentru baietii: cum este posibil, adica mai exact ce se intampla in capsorul vostru, atunci cand va inselati iubitele/nevestele etc. Sunt destul de dezamagita ca vad in jurul meu, printer amici mei, faptul ca desi au niste relatii reusite, frumoase cu iubitele lor, nu numai ca nu refuza, chiar cauta partide de amor cu femei usoare/prostituate. Mi se pare foarte ciudat sa ii spui unui om ca il iubesti, sa-i castigi increderea, sa ii oferi iubire, dar sa il tradezi si apoi sa te comporti ca si cum nimic nu s=a intamplat. Pur si simplu nu inteleg. poate ma ajuta candva.

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Majoritatea au primit educatie pe mahala, atunci ce vrei sa astepti de la ei? Cand fetele cuminti sunt alea care stau frumusel acasa, grijesc de casa, copii, mancare, serviciu samd, iar baietii "destepti" sunt aia care "marcheaza" de doua-trei ori pe saptamana, ce te astepti?

| Klepto a răspuns:

Oamenii nu sunt facuti pentru relatii monogame, nu este in sistemul nostru. Nu a fost nici acuma o caruta de ani, nici pe viitor nu o sa fie.
Eu sunt un colectionar de persoane, printre multe altele, inainte incercam sa ii inteleg, dar mi-am invatat lectia si nu mai incerc imposibilul.
De ce inselam?
Pentru ca nu primit ceea ce vrem acasa.
Pentru ca nu o sa afle niciodata.
Pentru ca de ce nu?
Pentru ca o sa fie diferit.
Pentru ca pot.
Pentru ca "Free pussy / dick".
Pentru ca m-am plictisit de ce am acasa.
Pentru ca am unele fantezii care ar speria-o.
Pentru ca atunci cand sunt intr-o relatie imi este dor de viata de haiduc, iar cand sunt haiduc, mi se face pofta de viata in 2 si de relatii monogame.
Pentru ca nu pot aprecia un lucru, decat dupa ce il pierd.
Pentru ca nu inseamna nimic, pe el / ea nu o iubesc.
Pentru ca fac ce fac, dar tot acasa revin.
Pentru ca eu caut altceva.
Pentru ca este Miercuri.

Repet, in genele noastre, in sistemul nostru, in mostenirea noastra genetica, nu este gena monogama, ca exista cateva exceptii de la regula, problema lor, dar pe principiul puterea exemplului celor multi, inselatul este la ordinea zilei.

Sa nu uit, iubirea nu exista, asa cum certificatul de casatorie este doar un act si casatoria este doar o intelegere de convietuire si partide de sex pana cand nu mai putem.

Nu o sa intelegi niciodata lucrurile astea, suntem mult prea defecti.

| lolium a răspuns (pentru Klepto):

Pentru ca e miercuri laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dar in capul vostru? Ca noi cu voi le inselam nu cu extraterestrii. V-ati obisnuit sa puneti totul in carca barbatilor dar nu va vedeti pe voi.

| badoiucris1221 explică (pentru Salontanul):

Nu incerc sa blamez pe nimeni. am vazut niste lucruri pe care nu le inteleg si incerc sa le inteleg.am specificat ca este vorba de femei usoare, care fac treaba asta contra cost. nu le tin partea, dar ele nu se duc acasa si se dau usii de biserica, ci isi asuma faptele.

| RAY a răspuns:

Orice barbat sta cu o femeie pentru sex eu nu inteleg intrebarea cei aia iubire daca nu intrerese si atat

| neutrino a răspuns:

Omul asa este facut si nu putem cere sa fie zeu. Baietii sunt la fel de destepti si morali ca si fetele.

| cristimihailov a răspuns:

Scuza-ma, dar in loc sa te intrebi si sa generalizezi chestii din astea, ai putea sa te intrebi de ce o faci?

La fel de bine ai putea sa te intrebi de ce unii arunca mancarea si aia prin africa mor de foame?

E acelasi lucru. Nu te ajuta cu nimic, de fapt chiar invers, te baga in depresie. Si ce ai castigat?

Ai pierdut o groaza de vreme gandindu-te la o intrebare existentiala la care oricum nu exista decat un singur raspuns: asa este lumea.

Tu ai grija sa nu patesti si tu ca altele. Si atat...

Unde gresesc?

| ywar a răspuns:

Eu cred ca a insela / a nu insela increderea cuiva tine de respectul fiecaruia pentru sine. Daca te respecti pe tine il vei respecta si pe cel/cea de langa tine. Nu exista o reteta intrucat si barbatii si femeile inseala in aceeasi proportie. Atunci cand intr-un cuplu intervine uzura, inevitabila, apar astfel de episoade. De ce ar manca numai ciorba? Parca ar fi tentanta si o varza cu carne... happy Asadar tine de fiecare ce vrea si cum vrea in viata asta sa traiasca sau sa respecte. Liberul arbitru. Despre preacurvie s-a scris mult si as spune eu cam degeaba. Selecteaza-ti oamenii din jurul tau si ai grija sa oferi intotdeauna libertate ca dovada de suprema iubire. Va fi apreciata cu siguranta. Daca va vrea sa te insele cu cineva te va insela sigur chiar daca tu te pui pe calea ferata. Glumesc tanara doamna! happy

| badoiucris1221 explică (pentru ywar):

Sunt de aceeasi parere. cred in incredere reciproca, dar m-au lasat masca o sumedenie de tipi. eu vorbesc de relatii functionale, de oamenii care se iubesc. eu una nu as putea sa fac chestia asta si apoi sa sustin ca te iubesc pana la cer si inapoi si ca sunt fidel si etc. inteleg ca uneori apar probleme, plictiseala, dar nu inteleg minciuna asta. nu inteleg cum sa ii poti face asta cuiva.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ce sa se intample. Daca chiar o iubeste nu o inseala,dar sunt situatii cand femeia de langa noi in loc de vorbe tandre,gesturi,sex ofera reprosuri,este rece si sa nu mai zicem de relatii intime. Pai sa spui tu ca amanta/prostituata aia o sa ii reproseze ceva vreodata. Acolo te duci, *** si in functie de femeie, platesti sau nu. Acum la modul cel mai serios, chestiile astea ar trebui discutate, nu rezolvate pe la alte femei. Dar sunt si femei cu, care nu poti purta o discutie ca intre doi oamenii care au o relatie fiindca incep cu crize de gelozie chiar si fara motiv. Deci nu mai cautati numai problema din ograda noastra si hai sa analizam de ambele parti.

| badoiucris1221 explică (pentru FABULOSUL6000):

Corect! dar eu vad ca acesti indivizi sunt in relatii frumoase, fara probleme, iar acei baietii nu au de gand sa renunte la iubita. inteleg ca asta se intampla cand ceva serios nu merge, nu inteleg de ce se intampla atunci cand primesti ce ai nevoie de la cea care te iubeste.

| stark47 a răspuns:

Cand tratezi persoana cu care faci sex ca si pe un obiect, nu ai de ce, cand tratezi perechea(sotia prietena) ca si pe o distractie sau un obiect util in a sparge plictiseala si a satisface anumite nevoi, CHIAR NU MAI AI DE CE SA TE JENEZI
uni vad sexul si femeile ca si un sport, unorla le face placere sa cucereasca pentru ca asa isi hranesc grandomania si egoul ca el e cool si ca poate avea pe oricine...

| TruewordxD a răspuns:

Pai daca stam sa ne gandim femeile tin pasul cu noi la acest capitol.Iar cei care inseala probabil sunt mai aventurosi le place sa mearga la doua capete (sau mai multe) eu cred ca incepi sa inseli atunci cand te plictisesti de partenerul/partenera de viata sau pur si simplu nu te mai satisface.Intotdeauna am crezut ca trebuie sa fi spontan intr-o relatie mai ales la capitolul sex ceea ce inseamna ca o mare parte din relatie se baza pe aceast caz, adica sexul.

| CosminCornel a răspuns:

Noi gandim cu penisul.

| badoiucris1221 explică:

Adica cineva, sorry