| Adriana_Adda_1999 a întrebat:

Intrebaree" :.Ce ati face daca partenerul vostru de viata ti-ar spune sa faci... Sex cu el/ea si tu nu ai fii inca pregatita ce ati face?! big grin
- Mi sa intamplatt si nu prea am stiu mare lucru ce sa fac!
: Am plecat si i-am zis sa nu ma mai caute pentru ca vorbisem despre asta! sad

16 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Bravo! ai luat cea mai bună decizie posibil. Instinctul nu te-a înșelat!

| neutrino a răspuns:

Mi-ar fi foarte rusine daca as pati asa ceva, la cererea unei fete!

| Adriana_Adda_1999 explică (pentru neutrino):

happy.Adevarul asta e! sad Darr nu am ce sa mai fac acum tot ce ma intereseaza ca acum aceea persoana nu ma mai cauta si ca isi vede insfarsit de viata lui persoana!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adriana_Adda_1999):

Ar trebui sa te simti bine ca numai sta langa tine un profitor. Crezi ca il intereseaza cu adevarat acea fata? Un astfel de om e interesat doar de propriul interes. Va sta langa ea atata timp cat ii ofera ce vrea(egoism), numai vrea ii da papucii ai tot asa. Ce face el nu isi vede de viata ci de alta tanara, care daca nu va intelege din start ce fel de om este, va vedea mai tarziu.Trist sad tin sa cred ca nu esti singura tanara care a patit asta cu el. Tu i-ai dat papuceii si nu invers, el doar cauta oportunitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mai vorbit despre asta si nu esti pregatita si nu a stiut sa respecte acest lucru. Asta spune multe despre el. E bine ca stii sa iti spui punctul de vedere, sa invete sa te respecte nu esti un obiect sexual.

| Adriana_Adda_1999 explică (pentru anonim_4396):

:* Mersi frumos de raspuns, baiatul acela nu ma mai cauta de atunci nici prieteni nu am mai ramas! Si am auzit ca are prietena. Nu-mi pasa! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adriana_Adda_1999):

Nu accepta sub nivelul care il meriti. Adica... Sa fii respectata, ascultata, sustinuta, inteleasa! Nu se incadreaza: pe si la gara!
Daca tu il respecti inseamna ca si el poate! Doar ca nu vrea. Toate cele bune.

| Adriana_Adda_1999 explică (pentru anonim_4396):

:* Multumesc din nou ai mare dreptate! happy

| Hakuouki a răspuns:

Pentru mine ar fi chiar ciudat laughing Oricum ai luat decizia corecta, incearca totusi sa discuti cu el sa-i explici, daca esti sigura ca a inteles continua relatia cu el, daca el va continua, zic sa-l lasi.

Răspuns utilizator avertizat
| KaterinaРомановский a răspuns:

Daca nu ai fi pregatita, nu ai avea un partener de viata! O relatie implica si sex!

| AndCat26 a răspuns:

Eu mi-as alege un baiat care sa ma respecte, si sa-mi respecte decizia.Un baiat care te iubeste te asteapta.As vorbi de la inceput ca nu sunt pregatita, si daca vrea sa ma astepte bine, daca nu sa se duca, nu sa-l aud dupa ca vrea si altceva.(cam asa ar trebui sa faci tu, si sa gandesti)
Deci daca as fi in locul tau, m-as despartii de el, pentru ca asta inseamna ca nu e in stare sa imi respecte decizia, si nu ma iubeste suficient de mult incat sa ma astepte.Si vad acolo 1999 esti mica, deci nu-ti trebuie baieti din astia, ia-ti un baiat care e in stare sa faca sacrificiul de a te astepta.

| anyry a răspuns:

Daca ati vorbit despre asta si te mai intreaba inca odata, inseamna ca e chiar obsedat! Si eu faceam acelasi lucru + cred ca prima data ii dadeam o palma apoi plecam!

| Adriana_Adda_1999 explică (pentru anyry):

happy ..Sunt de acord cu tine darr pe moment nu am stiu ce sa fac asa ca am plecatt.