| anonim_4396 a întrebat:

Iubescc un baiat foarte mult. M-am despartit de el pentru ca ma facea mai mereu sa sufar...am stat cu el jumatate de an. El a vrut sa ne impacam, dar mie imi facea prea mult rau cu fiecare vorba cu fiecare fapta...ma ranea. Iar acum am ajuns la concluzia ca mai bine ...suferea-am dar macar il aveam langa mine.Nu stiu ce sa fac. Nu mi-a mai dat nici un semn... doar imi spune`` buna `` cand ma vede si atat ...Chiar nu imi dau seama cum pot sa il iubesc atat de mult. Oare el ma mai iubeste?

7 răspunsuri:
| canarita a răspuns:

Da...asa de mult te iubeste incat atunci cand nu o sa aiba cu cine face sex o sa dea fuga fuguta la tine si apoi te lasa iar cu buza umflta... apoi daca te impaci cu el o sa-ti vorbeasca urat si poate o sa te si bata sau te va insela...crede-ma ca cea mai buna solutii este sa iesi cu altcineva...nu te-ai maritat si nu ai facut copii...iti spune cineva care a suferit multa inainte de a-si gasi linistea.

| covexrobu a răspuns:

Ma si care este ideea in a sta langa cineva care iti face rau? Eu nu am inteles niciodata acest lucru. Cel ce iti face rau odata iti va face si a 2 si a 3-a oara rau. asa ca lasa-l in pace si cauta pe unul care stie sa se comporte cu tine si sa vorbeasca civilizat sa nu iti mai fie rau. este chiar singurul baiat pe care il gasesti la tine prin oras? nu poti sa gasesti tu altul mai bun? Gandeste-te bine la ce vrei sa faci.

| Me,myself & I a răspuns:

Dumnezeule dar de ce sa-ti faci rau singura? cu timpul o sa uiti de el poate asa e mai bine, mai tarziu nu o sa-ti mai para rau... oricum daca te iubea cu adevarat se tinea dupa tine si se schimba dar sa pare ca el a trecut peste asta insa tu nu.

| iceman a răspuns:

Mai fata, cum poti sa iubesti pe cineva care te raneste sau te face sa suferi? Nu inteleg cum de el poate sa te ranesca sa te faca sa suferi iar tu sa il mai iubesti inca? este peste puterile mele de intelegere.
Oare chiar nu mai exista baieti in orasul din care esti?

Sfat prietenesc: Intr-o relatie cel mai important e respectul unul fata de celalalt.

cu respect iceman

| robotel a răspuns:

Uite cum sta treaba, de regula, cand decizi sa te desparti de persoana iubita, trebuie(!) sa incerci sa te detasezi incetul cu incetul, din moment ce relatia te-a facut sa suferi. Am inceput asa abrupt pentru ca am trecut printr-o experienta asemanatoare, am incercat sa ne impacam, primele saptamani a fost ok, mai ales ca tineam mult la respectivul tip.

INSA, am simtit sa relatia ma trage in jos, ma demoraliza, nu a mai fost nici macar un sarut trait la intensitatea aceea...stii...treptat mi-am pierdut increderea, m-am luptat cu mine insami pentru ca nu-mi dadeam seama ce se intampla de fapt, apoi a intervenit nepasarea... A fost aiurea, pot spune ca dupa o perioada indelungata, am regretat ca m-am impacat cu el, in fine, a fost o incercare esuata. Te rog sa inveti din greselile altora, pentru ca viata nu e asa de lunga pentru a putea experimenta singura totul.

Pune in balanta ceea ce simti pentru el, mai ales ce simte el pentru tine ( toate gesturile facute denota ceva!), fiti maturi si incercati sa comunicati inainte de a relua "relatia"!

| andreea89 a răspuns:

La cum ai inceput si faptul ca ti-ai dat seama ca nu meriti ce-ti facea ala, m-am gandit ca in sfarsit vad si eu una intreaga la cap, care si-a dat seama ce merita de fapt. dar EVIDENT ca m-am inselat ca na ...a...si da te iubeste enorm, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si de ce vrei sa lingi de unde ai scuipat? l-ai parasit? altul la rand.cum adica sufeream dar il aveam langa mine? dai un par in mana si dupa aia leagatil de gat sa fii sigura ca nul pierzi. iarta-ma dar numi plac oamenii carei fac sa sufere tocmai pe cei pe carei iubesc.