| Marius232cnz a întrebat:

Iubita mea spune ca este virgina, astazi i-am introdus degetul in vagin nu foarte mult, mai este virgina daca a intrat degetul? Adica stiu ca daca este virgina himenul sau gaura este mai stramta cum de mi-a intrat degetul? Va rog lamuriti-ma detaliat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea sau mai corect spus conceptul de virginitate (formularea corecta) se mentine/exista pana in momentul in care vaginul femeii este penetrat de catre un penis autentic/real al unui baiat ori barbat. Doar atunci cand are loc primul contact sexual se poate considera ca a ''disparut'' notiunea de virginitate. Prin masturbarea ''pasaricii'' cu ajutorul degetului, in anumite cazuri se poate produce deflorarea acesteia ca urmare a lezarii, deteriorarii sau prin ruperea himenului in situatiile in care ''degetica'' este practicata neatent, brutal sau violent. In situatia descrisa de tine iubita ta este in continuare virgina si va ramane asa in continuare pana in momentul in care veti intretine primul sex real. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E virgină în continuare.
Şi da, homenul are găuri.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca fata sustine ca e virgina trebuie s o crezi pe cuvant. Da mai e virgina chiar daca ai introdus degetul. Dar ar fi aiurea s o deflorezi in modul asta. Atata timp cat nu a existat un act sexual propriu-zis cu penetrare vaginala iubita ta e inca virgina. Acum tu te astepti ca zona sa fie mai stramta ca urechile unui ac doar pentru ca n a facut o inca? Nici chiar asa totusi. Poate are himenul elastic sau s-a masturbat intravaginal si oricum un deget nu are cine stie ce dimensiuni astronomice.

| Panda2006 a răspuns:

Tot este virgina deoarece nu a avut nici un act sexual si ar trebui s-o crezi