| sunshine19680925 a întrebat:

Iubitul meu ma chema mai demult la el acasa doar pentru sex(ma refer ca faceam sex, dupa care fiecare pleca in treaba lui), apoi ne intalneam doar ca sa stam stam imbratisati, sa ne sarutam, sa avem momente romatice etc. iar acum nu ma mai cheama aproape deloc la el acasa(au trecut aproape doua saptamani de cand nu am mai fost la el), in schimb ma suna mult mai des, iar cand ne intalnim intr-un mediu mai putin intim(cand nu suntem singuri, sau suntem in locuri publice) stam mult mai multe de vorba, ii place foarte mult sa imi povesteasca ce a facut in ziua respectiva, sa vorbim etc. Care ar putea fi motivul? La inceput nici nu ne propusesem sa avem o relatie mai mult decat sexuala, dar apoi lucrurile au avansat de la sine. Totusi care ar fi motivul motivul pentru care s-a schimbat atat de brusc? Pot spune ca de curand a avansat foarte mult o problema relativ grava pe care o are la rinichi... ar putea avea vreo legatura? Fundita + Vot!

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

Chiar daca ati avut o relatie care se baza doar pe sex asta nu inseamna ca nu te poti indragosti tinand raporturi sexuale cu acelasi partener,cum este in cazul lui, ati intretinut raporturi sexuale si se pare ca in sufletul lui a avansat aceasta relatie si s-a indragostit de tine, nu stiu in cazul tau dar sunt sigura in cazul lui ca asta este motivul pentru care s-a schimbat, dar totusi daca esti curioasa, deschide acest subiect cu partenerul ca sa fii convinsa.Bafta!

6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Sigur are legatura cu problema lui, cred eu.Probabil acum are nevoie de tine ca o prietena, o iubita nu doar pentru sex... Poti vorbi cu el deschis despre asta, eu asa zic. Poti bate un apropoo legat de asta, in sensul ca iti este dor sau poti alsa lucrurile sa decurga de la sine.Important e ca te cauta si ii face placere sa petreaca timpul cu tine, semn ca a inceput sa tina la tine.Bafta!

| OnuOnulică a răspuns:

Posibil sa mai acomodat cu relatia voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si normal ca aceea problema de sanatate este cauza, atunci cand faceti sex ma gandesc ca il deranjeaza datorita miscarilor, incearca sa fi langa el dar mai bate si cate-un apropo, mai iubi mai, nu crezi ca e timpul "sa-l mai scoti pe-al mic la plimbare?"winking

| Laura927 a răspuns:

Daca si tu ai aceleasi sentimente ca si el nu deschide subiectul lasa-o asa nu scormoni cu batul in relatia voastra!
Daca nu iti convine relatia asa spune STOP!
Majoritatea doresc relatii *** and go, nu trebuie sa ii dai sanse daca nu iti pasa de el!

| sensualus a răspuns:

Eh probabil sa mai relaxat baiatu

| ILoveMI a răspuns:

Deci inteleg ca incepeti sa legati o relatie bazata pe comunicare, incredere, prietenie si sentimente.
Problema e unde?
Ca nu ai m-ai facut sex de doua saptamani?
Deci el iti explica ca are o problema grava de sanatate si pe tine te intereseaza de partea sexuala a relatiei?
Barbatii nu sunt ca femeile. Lor le trebuie confort psihic ca sa... aibe performante. Cea mai mica grija sau cel mai mic stres ii da peste cap.
Intelege-l, ajuta-l si nu mai fi paranoica.