| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu petrece mai mult timp cu prietenul lui decât cu mine şi nu-mi mai dă atenție iar eu am devenit geloasă pe prietenul lui.
E prima oară când sunt geloasă pe un baiat vi se pare normal?
Si ce să fac să nu mai fiu geloasă? Este gelozia o boală psihică?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad eu iubitul asta este insurat, asa ca pe tine de tine de amantalac si se expune doar cu prietenul, ca nu poate iesii afara cu amanta si sotia.
Vrei un iubit doar al tau?
Apai lasa barbatii insurati in pace si cauta-ti unul singur.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste GELOZIA, da, este o boala psihica grava care distruge tot in calea ei, relatie, prietenie, iubire, casatorie, familie samd.

| Goete a răspuns:

Spune-i ca si tu vrei sa petreci timpul (si) cu priete ul lui.
Propune-i sa faceti sex in trei

| Nirvanaaa a răspuns:

Sincer nu mi se pare normal. Are și el viața lui, trebuie sa aibă prietenii lui cum și tu ii ai pe ai tai.
Găsește-ți ocupații cât timp sta cu prietenul lui ca sa nu te mai gândești la asta încontinuu. Dacă ți se pare ca sta prea puțin cu tine expune-i problema și discutați.

| anonimuIl a răspuns:

Un băiat face așa când fata nu mai e importantă pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutare Mihaela, trebuie sa ii spui ce te deranjează la el și poate se va corecta, noi va înțelegem pe voi și ne putem corecta doar daca ii spui ce te stresează, prietenul tau cred că are ceva probleme la lucru și cred că de aia nu îți acorda atenție cred că e ocupat prea mult, stai liniștită, e normal să fii geloasa uneori pe un băiat, cu toții suntem așa, daca continua sa nu îți atragă atenție, atunci discuta cu un psiholog, poate el știe cu ce sa te ajute, îți doresc multă sănătate și să faci fata celor mai grele situații din viața. Seara bună!

| alexandradlr a răspuns:

Știu cum e dar încearcă întâi sa-i atragi atenția și dacă nu merge asa, când va apela el la tine, poți sa ii dai de înțeles ca ești supărată pe el. Cauta sa vezi de ce sta asa mult cu acel prieten și vezi care e motivul, intr-o relație trebuie sa fie și echilibru și înțelegere între iubiți.

| Kiran a răspuns:

E normal sa fii geloasa. tu ar trebui conform regulii de relatie sa ti se confeseze si sa petreaca timp alaturi de tine. ai putea discuta cu el sa petreceti timp sau jucati ceva jocuri video impreuna. iti recomand sa ai grija cu atasamentul. candva o sa doara mai tare.
Nu e inca boala psihica gelozia, dar la cate "raspunsuri" la aceste ganduri au aparut. Socola o sa fie plina

| iKOSTIN a răspuns:

Iesi cu altul care te apreciaza nu merita sa stai in companii genul

| AlexBalteanu999 a răspuns:

E normal sa petreaca mai mult timp cu prietenul lui, tovarasii sunt tovarasi, nu se compara nici cu iubitele, trebuie sa il intelegi.

| Anonimous023 a răspuns:

Mai bine vorbesti cu el despre chestiile ce te deranjeaza. Comunicarea e importanta intr o relatie.