| De4425 a întrebat:

Iubitul meu trece peste o perioada destul de grea si incearca sa treaca peste problemele pe care le are, si mi-a spus sa facem o pauza, l-am intrebat daca vrea sa se desparta de mine si mi-a spus ca nu, vrea doar un timp singur...
Deci nu prea stiu ce sa inteleg din asta?

6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Asta cu perioade proaste si pauze sunt vrajeli. Cand treci printr-o perioada proasta iti doresti ca partenerul sa fie langa tine, daca il iubesti si simti ca ii poti spune orice, daca nu se produce distantarea si eventual despartirea. Cred ca nu stie ce simte fata de tine, nici ca iubita nici ca prietena...Lasa-l in pace daca asta isi doreste si stii si tu ca asta isi doreste, cu timpul vei afla adevarul.

| WaterDrop a răspuns:

Um, pai, nu era unul dintre beneficiile unei relatii faptul ca te poti baza pe partener la bine si la rau? Nu`i mai usor sa rezolvi o problema in doi?

Ceea ce transmite el, este faptul ca tu il cam incomodezi in aceasta "problema" pe care o are si nu te vrea prin preajma.Tu stii insa ce problema are, insa ma indoiesc ca ar fi avut nevoie de o pauza pentru altceva decat o alta fata.

| gazza01 a răspuns:

Nu stii prin ce perioada trece? Ti.a spus? Daca nu, poate e un pretext ca sa se desparta de tine intr-un mod frumos. Eu n-as pleca tocmai cand el are nevoie de mine, as incerca sa il fac sa se deschida fata de mine si sa ii fiu alaturi. Nu stiu cum sta treaba intre voi, asa ca eu te sfatuiesc sa lasi timpul sa treaca si sa vezi ce va urma...

| De4425 explică (pentru gazza01):

Da mi-a spus prin ce perioada trece si ce probleme are si sincer nici mie nu mi-ar fi usor sa trec peste, o spus ca vrea un timp singur pana ce isi revine

| gazza01 a răspuns (pentru De4425):

Ok... Atunci n-ai decat sa-l lasi in pace si sa vezi ce se va intampla cu voi, cu ajutorul timpului...

| perezlucia33 a răspuns:

Am pățit-o toți cu timpul spun eu, sa nu te rănească ti-a spus ca îți da un timp ca poate așa te obișnuiești ca n-o sa mai fiți împreuna. Nu e capăt de lume dacă se desparte iubitul de tine asta este viața merge înainte o sa suferi un timp după o sa fii mai bine