| AlexandraMarina a întrebat:

La ce varsta ati avut primul vostru act sexual? Cum vi s-a parut?happy

14 răspunsuri:
| Jack a răspuns:

15 ani, interesant, dar nu luxul la care ma asteptam eu happy! am avut multe ocazii inainte da am asteptat o pers destul de potrivita happy!

| sylar2007 a răspuns:

La baieti e normal dupa 16
la fete dupa 18. daca vrei sa fi considerata curva de alti poti sa incepi mai devreme.dar fetele care incep inainte de 18 ani sa se gandeasca, ca dupa ce se despart de ciumpalac el se va lauda cu,, am fraierit-o pe aia de 13/15/17 etc ani''iar tu vei fi dezgustata de tine si nu vei sti daca urmatorul baiat se va cupla cu tine felul tau de a fi sau pentru ca, cazi repede in plasa

| mikilooooooooo a răspuns (pentru sylar2007):

Exagerezi cu "daca vrei sa fi considerata curva... s.a.m.d" nu inteleg de ce vorbesti fara sens, spune-mi mie ca tu daca ai avea 14 ani si ar veni una de 17 ani la tine ii spui nu fac nimci ca n-am 16 ani si nici tu 18 si apoi o sa fii o curva. terminati-va fratilor cu aberatiile astea, fiecare om face cand simte, cand e momentul adevarule ca recomandat este pe la 18 si nu ca e curva sau altceva dar pe la varsta aia stii destul de multe despre actul sexual
@AlexandraMarina la 16 ani, a fost frumos dar a doua oara e mult mai bine happy

| sylar2007 a răspuns (pentru mikilooooooooo):

Tu esti fata nu sti cum vorbesc baieti intre ei, dar tu poti sa accepti mult mai repede de 18 ani dar dupa ce ai facut sex cu respectivul si dupa un timp te desparti de el trage cu urechea la ce vb cu prietenii lui si ce vb despre tine.si nu as accepta la 14 ani sa fac sex cu una de 17 din 2 motive:1.eu fac sex cu femei adevarate nu cu, curve inebunite asa de tare dupa sex incat sunt dispuse sa faca cu un baiat de 14. uite de asta 95%din barbati spun ca femeile sunt curve, pentru ca foarte multe gandesc ca tine

| mikilooooooooo a răspuns (pentru sylar2007):

Sunt baiat,

| sylar2007 a răspuns (pentru mikilooooooooo):

Atunci se explica, esti unu care nu stii cum sa scapi de hormoni mai repede si daca ar fi fost dupa tine te-ai culca si cu fete de 10 ani numai sa nu te mai satisfaci singur.sunt curios ce ai face daca baietii s-ar lua dupa tine si ar intra la puscarie(sau chiar tu)pentru ca a facut sex cu o minora

| EuOO a răspuns:

Uhm, nu te înţeleg. Există forumuri întregi, există site-uri despre descrierea unui prim act sexual. Vârsta normală ar fi cam de pe la 18 ani, asta ca o generalitate. Atunci ştii sigur că îţi poţi asuma responsabilitatea unei sarcini nedorite şi de ce nu, chiar poţi avea o relaţie serioasă. Dacă altele încep de la 3-4 luni de când s-au născut... Nu ştiu ce relevanţă ar avea. Vrei să faci o medie ca să ştii când o vei face şi tu?

| AlexandraMarina explică (pentru EuOO):

Nu vreau sa imi incep viata sexuala si nu o voi incepe pana ce voi gasi persoana potrivita. Pur si simplu voiam sa aflu parerile voastre. Nu trebuie sa tragi concluzii pripitehappy. Parerea mea este in continuare ca unele fetele isi incep viata sexuala mult prea repede.

| EuOO a răspuns:

@AlexandraMarina, da, ai dreptate. Crede-mă, multe fete pun întrebări de genul şi de altfel, multe se orientează după răspunsurile primite. Îmi pare rău că am înţeles greşit :*

| AlexandraMarina explică (pentru EuOO):

Eh... probabil nu ai fi fost unicul care intelegea gresit... se intampla oricui :*

| Patryck2012 a răspuns:

Prima oara am incercat la 13 ani adica cu 3 zile in urma big grinbig grinbig grin si mia parut forte placut

| Pikachuuuu a răspuns:

Mai voi stiti ce inseamna curva. e o persoana care ofera servicii pe bani. si in plus nimeni nu a zis ca e o problema daca ti.o incepi mai devreme asta e o problema cu hormonala si in plus un medic ginecolog i.ar zice unei fete ca aprox la 16 ani pentru ca daca stai bine sa te gandesti unele persoane care isi incep viata sexuala la 20-25 de ani au probleme doamne unii dintre voi parca ati fi luati de pe vremea lu bunica logic ca oamenii mai de mult nu aveau aceste metode de contraceptie si erau multe alte cauze. dar in zilele noastre nu mai e asa si Alexandra eu sunt de parere ca o faci atunci cand simti ca vrei asta si ca persoana cu care esti chiar merita asta nu o sa sari in bratele primului baiat pe care-l vezi pe strada asa ca la mom cand tu vei fi pregatita o vei face

| AlexandraMarina explică:

Stiu chestiile astea, multumesc de raspunsuri.Euoo nu am facut.o inca si nu o voi face.o curand. Astept persoana potrivita care sa fie prima si ultima din viata mea. Voiam sa va stiu parerile, si vad ca multi sunteti de parere ca unele fete chiar isi incep viata sexuala prea repede(asta e si parerea mea). Multumesc

| cristynuk a răspuns:

Aiurea bine acum depinde si de partener sidupa mi se pare o prostie care i repetao mereu