| Radandam a întrebat:

La ce vârstă v-ați decalotat prima dată penisul în erecție? Cum arată după ce îl decalotezi prima dată? Dupa ce il decalotezi pentru prima data cand e in erectie poate ramane blocat si nu mai poti trage pielea inapoi? Dupa prima decalotare completa in erectie iti rămâne decalotat penisul tot timpul sau poti trage pielea inapoi? Mai sunt persoane care pot decalota penisul in stare fleasca complet,si in stare de erectie nu? La voi cum a fost prima experiență.Vă rog să dati răspunsuri serioase, fără miștouri.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod normal penisul perfect sanatos si aflat in erectie, poate fi decalotat cam de pe la varsta de 6-7 ani, sau chiar si mai devreme, in multe cazuri imediat dupa nastere. Pentru a vedea cum arata si mai ales in ce mod functioneaza penisul care este sanatos d.t.p.d.v. te invit sa accesezi si sa vizionezi urmatoarele 2 filme educationale.
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
https://www.youtube.com/watch?v=bRlgTBoAXrQ
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Cam 11-12 ani.
Cum să arate?!? Ca o puță belită... rolling on the floor
Poate rămâne blocat doar dacă ai o formă ceva mai severă de fimoză și forțezi decalotarea. Problema asta se cheamă parafimoză și trebuie apelat la medic dacă nu reușești să-l „faci la loc" în maximum 30 minute.
Nu rămâne decalotat tot timpul, normal.
Mai sunt - cei care au fimoză.
A fost relativ ok; a durat totuși ceva până am reușit (cu ea sculată).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 11 ani parca

| Bozgi200 a răspuns:

Prima dată l-am decalotat la 12 ani, arăta normal, de blocat nu are de ce sa se blochează daca tu nu te "încordezi".

| MarianM8777 a răspuns:

Varsta a fost destul de frageda. Nu-mi amintesc cand l-am decalotat prima data, probabil din momentul in care am realizat ca am penis... laughing)

| 1q0p2w9o a răspuns:

Cu mana, pe la 10 ani. Singur, cand a intrat in erectie pe la 12. Acum am 14 ani. Penisul meu as zice ca e destul de mare, adica e chiar ok. Conteaza marimea in asta. Cum arata, uita-te pe net. Daca erectia e completa si penisul e decalotat complet, nu poti trage pielea inapoi pe cap decat dupa ce trece erectia. Daca vrei sa vorbim serios si mai in detaliu, da-mi mesaj in privat cu un Instagram, Snapchat, Hangouts sau altceva ca sa iti pot da poze sau mai multe detalii.

| Davidoiu_Matei_2000 a răspuns:

Eu la decalotat la 7 ani dar cu tot cu sperma la 13 ani