| nicoleee30 a întrebat:

La farmacie, atunci cand cumperi un test de sarcina te intreaba cumva ceva, cum ar fi varsta? (pentru ca am 15 ani si de aceea sunt un pic stresata big grin ) si stati calmi ca nu-i pentru mine testul, e pentru o prietena foarte buna care m-a rugat(poate nu ma veti crede, dar e adevarat!) Funda :*:*

Răspuns Câştigător
| Deedeek a răspuns:

1) Chiar daca ar fi pentru tine...care e problema? E viata ta, poti sa-ti cumperi test de sarcina si la 4 ani in drum spre gradinita. 2) Testele de sarcina se elibereaza fara reteta, ca orice alt medicament sau dispozitiv medical obisnuit. Asa ca nu o sa te intrebe nimeni nimic. In cel mai rau caz se uita urat la tine, la fel cum s-au uitat la mine cand am mers sa cumpar anticonceptionale (pornind de la considerentul ca sunt baiat...).

Deci mergi fara grija, n-o sa iti taie nimeni capulhappy

| Crocaa a răspuns (pentru Deedeek):

Pai daca nu e pentru tine poti la fel de bine sa spui ca e pentru oricine altcineva si poti minti in legatura cu varsta.Corect? Scuza-mi ironia dar noi suntem destul de calmi,ai putea sa fii si tu si sa gandesti putin,daca erai isteata te scoteai, mergeai deja si iti luai spuneai ca e pentru o prietena mai in varsta si ca ii este rusine sa nu fie judecata daca e pana acolo si o lamureai si pe doamna curioasa de la ghiseu si nu mai puneai intrebarea aici.Ei ce sa zic, mult noroc pe viitor si scuze Deedeek dar vad ca de un timp nu mai poti lasa comment-uri decat ca reply!

3 răspunsuri:
| deeadragutza2 a răspuns:

Nu nu te intreaba nimeni ce varsta ai nu au nici o treaba cu varsta ta o sa iti de-a testul. funda?

| helenqw3 a răspuns:

Nu, nu te intreaba poti sta linistita.Bafta!