| CarlosBogdan17 a întrebat:

La un copil poate aparea varicocelul? Am 15 ani si la testiculul stang,deasupra, am ceva o incurcatura de vene si cred ca este varicocel, dar nu stiu cum sa-i zic mamei sa ma duc la medicul de familie, dar si medicul de familie este de sex feminim si mi-e rusine. Multumesc!

3 răspunsuri:
| alexhandsport a răspuns:

Nu stiu

| miegreu a răspuns:

incearca sa vorbesti cu tatal tau, daca nu e posibil nu trebuie sa iti fie rusine du-te la medicul de familie chiar daca e femeie ia te va redirectiona unui specialist si de obicei acesti specialisti sunt barbati. Trebuie sa mergi deoarece pe termen lung vei fi afectat daca nu mergi acum
, sper sa iti fi fost de ajutot. toata stima si respectul si multa sanatate

| Vladv a răspuns:

Lasa mesuu sa vorbim.