| Natalia2412 a întrebat:

La varsta de 13 ani este prea devreme sa am o relatie cu un baiat cu doi ani mai mare...chiar daca ne placem mult si tinem unul la altul...si se vede dorinta dintre noi...mai ales ca nu stiu cum sa ii spun ca imi place de el?

Răspuns Câştigător
| gamze a răspuns:

Eu zic sa te gandesti bine sa stii ce inseamna pentru tine pentru el ''relatie''. si eu sunt fata si nu ma feresc daca imi place de cineva dar ai grija inainte de o spune sa fie sentimentul reciproc. Daca esti sigura spune-i. poate veti fi impreuna cu rabdare si intelegere o sa fie totul ok.

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Mai, ce sa zic, incercati, nu aveti ce pierde. incearca sa nu pui maxim de suflet din prima ca sa nu te ranesti si in niciun caz nu te apuca de sex daca se incinge treaba, esti prea mica happy ca sa ii transmiti ca iti place de el, e de ajuns sa te uiti dragastos la el mereu si isi da seama.

| Hakuouki a răspuns:

Ce dorinta ia la 13 ani? Frate nu cunosti nimic despre viata, despre societatea in care traim. Si eu iti pot spune ca te iubesc, daca voi insista cateva zile vei ajunge chiar sa ma crezi.
Eu zic sa mai astepti, ca cine stie prin ce sant te trezesti si f...si fara iubit.

Răspuns utilizator avertizat
| AnarchyUK a răspuns:

La vârsta de 13 ani ar trebui să cunoști oamenii, să discuți cu ei, să înveți să deosebești binele de rău. Sună siropos? Află că sunt și persoane mature, de peste douăzeci de ani ce au cam ratat lecția aceasta, sau poate că n-au înțeles-o.
Nu-ți spun să ai sau nu o relație. Gândește-te ce este bine pentru tine, la viitor: veți rămâne împreună? Tu va trebui să te duci la liceu, și el la fel (asta dacă nu deja este). Acolo veți găsi alte persoane. Și mai sunt ani și ani în față.
Recomandarea mea este să rămâneți prieteni. Relațiile ăstea strică prietenii frumoase. Dorința ta merită să nu fie spulberată chiar așa, dintr-o prostie.
Seară bună!