| justthatgirl a întrebat:

Lucrurile stau cam asa:
Am fost impreuna cu un baiat, un an de zile. Ne-am despartit acum o luna, cauza despartirii: erturiile prea dese, ne certam mereu, din motive chiar tampite. Mi-a spus ca nu mai poate continua relatia asa, cu certuri, ca am distrus toate iubirea prin faptul ca mereu incepeam cearta(aveam motive, mi se parea indiferent, nu prea ma cauta, etc.)In aceeasta luna, ne comportam ca si cum am fi fost impreuna, ne bagam reciporc in seama pe mess, vorbeam la tel etc. pana intr-o zi cand am decis sa nu-l mai caut.5 zile nu l-am cautat(nici el). Apoi ne-am vazut intamplator, zambea, ma privea, ma lua in brate...practic,cauta anturaj cu mine. In seara aia, cand am ajuns acasa, ma bagat in seama pe mess si chiar am vorbit prieteneste. Mi-a spus chiar si ca iar fi foarte greu sa ma vada cu alt baiat. Dar acum 3 saptamani imi spunea ca pot sa fac ce vreau, sa fiu cu cine vreau, ca el nu mai tine la mine si ca nu-i pasa.(adica inainte sa numai vb 5 zile). Cu toate astea, eu inca sper sa ne impacam. Nu inteleg de ce mi-a spus ca iar fi greu, daca nu mai tine la mine.De ce ma lua in brate, vorbea cu mine etc. ( jigneste mereu orice baiat cu care vorbesc si-mi spune " oricum niciunul nu e ca mine!" cred ca face misto. Pur si simplu nu stiu. Acum, ca ne-am vazut si am vorbit prieteneste, sa-l bag in seama? sa-l las pe el s-o faca? sa-l mai bag in seama din cand in cand, dar nu mereu?

Spune-ti-mi cum sa ma impac cu el, pentru ca imi doresc. Dar nu stiu cum sa o fac.Nu stiu nici daca mai e interesat de mine, astept raspunsuri si de la baieti(in legatura cu comportamentul de mai sus, pentru ca voi stiti). Dau funda. Si va multumesc foarte mult big hug

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Se spune ca nu e iubire daca nu lasi de la tine si nici el de la el. Ce is certurile. Doar un motiv de o impacare mai dulce. E asa dulce impacarea!
Daca vreti sa faceti terapie in relatia voastra. Punetia numite conditii care prima data cand nu sunt respectate, cel ce a gresit sa faca un cadou celuilalt. Apoi incetul cu incetul puteti renunta la cadouri si va fi doar din propie initiativa.
Poate ca nu iti dai seama de ce ai pana nu ai pierdut. El si-a dat seama cand te-a vazut pe strada poate ca nu erai asa de afectata. Daca vrei sa il recastigi, acum ca ai vazut ce il macina, iesi in lume, nu mai intra pe mess cateva zile si fa-te vazuta in compania altor baieti. Asteapta sa faca el pasul, doar ai zis ca el a gresit. Daca nu il va face, nu a tinut destul la tine si tu vei avea un plus ca socializezi si te vei face remarcata.
Daca nu ai rabdare si vrei sa va impacati acum, suna-l si invita-l la un suc. Nu arata ca vrei impacarea ci pur si simplu simte-te bine in preajma lui, zambeste ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Fa-l sa faca el pasul. Asa nu vei parea ca esti disponibila.

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fii in continuare indiferenta dar flirteaza cu nerusinare si subtil cu el si altii, mai ales cand e el de fata.
Totusi nu te ''baga'' cu altul, stai single, ca o sa vina el tarash la tine daca il pui pe jar cum se cuvine!

| mispis a răspuns:

Ai putea sa-i zici pe mess ce are de gand sa faca pentru ca tu ai vrea sa va impacati dar nu vrei sa se poarte ca inainte.Si sa se hotarasca odata caci mai sunt si alti baieti in afara de el si, cu toate ca tu vrei sa fii cu el, vei incerca sa-l uiti cu altul. Zii asta intr-un mesaj pe mes, ii poti lasa offlone daca vrei.Si daca tot nu reactioneaza, vorbeste cu alt baiat si el, daca mai tine la tine, va fi gelos si poate iti va zice sa va impacati.Succes:*
[PS:eu asa am facut si a mers.ma refer la faza cu gelozia]