| SaraCovaci a întrebat:

Luna trecuta in data de 19 aprilie mi-a venit menstruatia, nu am un ciclu regulat si sunt activa sexual, aceasta luna am avut parte de sex cu partenerul meu, totul protejat, doar in data de 18 inainte cu o zi sa vina fara protectie, nu s-a ajung la ejaculare, suntem in data de 23 si nu am nici un semn de menstruatie, dar in schimb am de cam 3 zile niste dureri de burta si ovare. Am facut si teste de sarcina care au iesit negative, este o posibilitate sa fi racit la ovare? Daca da, cum as putea sa o tratez iar dupa tratare imi va mai veni stopul?(tin sa anunt ca am luat acum 2 luni si pastila de a 2 a zi care din cate stiu deregleaza menstruatia dar mie mi-a venit bine)

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau as mai astepta cateva zile pana apare menstruatia, nu as sari la concluzii pripite.

| sammie a răspuns:

La chestiile astea ar trebui să te ajute un medic.

| Robert2526 a răspuns:

Testele alea de sarcina le-ai facut complet inutil. Daca nu exista ejaculare, nu exista sarcina!
Totusi, recomand un control ginecologic, chiar ai nevoie.

| AmandinaDragan a răspuns:

Casa de piatra si sa fii fericita. Sa ma inviti la nunta( dau dar mare). Daca vrei iti botez si copilul.