| Pissy a întrebat:

Luna trecuta mi-a intarziat menstruatia 2 saptamani. mi-a venit pe 12 iulie si mi s`a terminat pe 19 iulie. Inainte sa`mi vina mi-am facut un test de sarcina, pentru orice eventualitate, dar a iesit negativ. Saptamana trecuta, miercuri, am facut sex protejat si nu s`a terminat in mine. Ieri mi-a venit o chestie maronie, ca si cum ar fi sange vechi, iar azi tot la fel. Ieri credeam ca e menstruatia, dar trebuia sa`mi vina de saptamana viitoare incolo. Ce poate fi? happy

Răspuns Câştigător
| Phaey a răspuns:

Poa' sa fie menstruatie.
Acu' depinde si cand ti-ai inceput viata sexuala. Daca raspunsul e "recent", nu e nimic altceva decat niste dereglari hormonale (se rezolva cu timpu'). Alta explicatie nu gasesc.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti sigura ca nu e sarcina (repeta testul), atunci este o dereglare severă care impune consult ginecologic cât de urgent. Trebuia deja să te fi dus la ginecolog de luna trecută (adică în clipa în care întârzierea a atins 10 zile), aşa că grăbeşte-te

| uNNe a răspuns:

Poate sange inchegat:-s

| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Ar trebui sa stii ca testele de sarcina nu sunt sigure %la %; mai fa_ti un test de sarcina; da, poti avea o cistita sau pur si simplu ti s_a dereglat ciclul; mergi la un ginecolog si cere anticonceptionale pentru ca doar asa poti fii sigura ca nu ramai si ti se regleaza si menstruatia

| BloomBut a răspuns:

Poate iti vine menstruatia mai devreme si "chestia aia maronie" iti curge probabil "sa te anunte" ca trebuie sa-ti vina.Si mie mi s-a mai intamplat sa-mi curga ceva maro si in urmatoarele zile sa-mi vina ciclul happy