| Nusunteu1234 a întrebat:

Luna trecuta mi-a intarziat si cand a venit m-a tinut mult mai mult decat trebuia si luna asta mi-a venit mai devreme si m-a tinut doar 2 zile...Contact sexual am avut acum vreo 2 luni si luna trecuta cand mi-a intarziat am facut test si era negativ.Am fost si racita jos cum se spune nu stiu daca are legatura! Este un motiv de ingrijorare?

2 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Din umila mea parere, daca rameai insarcinata, nu mai aveai deloc ciclu. Variatia ciclui poate avea mai multe motive, poate chiar fapte mentionat de tine, ca ai avut probleme de sanatate; ar mai putea fi eventuale chestii hormonale cauzate de emotia traiata in relatie etc. daca si testul a iesit negativ, nu vad de ce sa te sperii.

Faceti si voi protejat daca nu va doriti sarcina si evitati astfel situatiile de alarma, toate speriteturile etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa te vada medicul ginecolog, nu astepta diagnostice aici, mergi la medic.