| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit azi de prietenul meu.si nu il pot uita...numai la el ma gandesc.cum pot sa il uit?sa nu ma mai gandesc la el?rolling eyes

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Off sa stii ca imi pare rau,imi dau seama cum te simtisad,am trecut si eu prin aceasta situatie si stiu cum estesad.
Incearca sa numai te gandesti la el,sa stergi tot ce tine legat de el cum ar fi:poze,id, numarul de tel etc, nimic care sa iti aminteasca de el si sa iti produca si mai mult rau.De asemenea poti practica ceva care sa iti placa si care sa iti ocupe timpul, iesi pe afara cu prietenii, distreaza-te.Vei vedea ca timpul va vindeca orice rana si ca intr-un final va fi totul bine si tu iti vei revenii.
Trebuie sa fi optimista si vei vedea ca vei reusi,sunt sigura de acest lucru.
Asa ca, capul sus, fi tare si mergi inainte oricat de mult e doarekiss
Bafta si ai grija de tinehappy

8 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Si tu vrei sa il uiti in 12h? laughing daca nu da roade dupa 2 luni, cauta psihiatru, sau cu siguranta nu va dura atat pentru ca unul tot iti va atrage atentia!winking

| FarcasOanna a răspuns (pentru Analytical):

Stai linistita nuss de aia...am sa-l uit nai frica nu trebuie sa caut eu psihiatru!happy

| FarcasOanna a răspuns (pentru Analytical):

Stai linistita ca nu ttrebuie sa caut eu psihiatruhappyam sa il uithappynu-i ultimu...happy

| MishuD a răspuns:

Gaseste`ti altul. Nu neaparat treaba serioasa da` acolo de`un sarut in parc si`o tavaleala in weekend... e cea mai rapida metoda.
Sau poti sa incerci sa te plimbi singura prin parc, tot ii primavara si plin de "indragostiti" si pasarele ciripind si alte dinalea care`ti aduc aminte ca esti singura laughing.
Asa cam revenind... incearca o aventura dinasta de revenire. Simplu si fara prea multa implicare.

| drhotzu a răspuns:

Asteapta si o sa iti treaca... cu timpul toate or sa treaca intre timp gasesteti ocupatii cu care sa iti ocupi tot timpul, si totul o sa mearga mult mai repede.

| Gur1tza a răspuns:

Incearca sa faci ceva ca sa iti ocupi timpul.iesi afara cu prietenii de exempluwinking sau ori ce alceva ca sa iti distraga atentia sa nu mai stai numai cu gandul la el!

| BiancaFairy a răspuns:

Incearca sa faci mai multe lucruri care iti plac care te fac sa te simti bine. Stai mai mult cu prietenii tai sau poti sa iti faci un nou iubit.

| Romania_Sweetnet_1976 a răspuns:

Iti dam noi o idee. Un site dedicat strict terapiei muzicale si care cu siguranta te va ajuta sa treci peste aceasta perioada. www.sweetnet.ro