| mihaeellaaa a întrebat:

M-am despartit de fostul meu iubit acum cateva luni, dar inca mai tin la el. Acum cateva zile mi-am facut curaj si i-am trimis un mesaj si l-am intrebat daca mai tine la mine macar sau m-a uitat. Raspunsul lui a fost ca nu stie, desi in prezent el are o relatie de putin timp. Cum ar trebui sa interpretez raspunsul lui? As vrea sa ne impacam dar nu stiu daca mai e posibil. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

14 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Nu-l mai cauta! nu trebuie sa fii o optiune pentru nimeni. daca te vrea, te vrea si punct. daca nu, sa fie sanatos!
daca ai terminat-o cu el acum cateva luni, nu trebuia sa mai dezgropi iar trecutul, pentru ca-ti faci rau singura.trecutul e trecut.Viitorul conteaza!

| Cristiann25 a răspuns:

NU te lua dupa cei de aici! Daca il IUBESTI nu te lasa, insista."Speranta moare ultima" si pana nu iti zice el NU, nu te da batuta! Succes, te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te lasi pagubase. Dragostea nu se cerseste.Din raspunsul lui,denota ca tipul si-a luat un coeficient de siguranta, in sensul ca daca actuala relatie "nu tine", are un "loc sigur", deci nu va "soma".Fii fata desteapta, ca proaste sunt multe pe lume!

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu exista "nu stiu " cand vine vorba de uitat. daca nu te-a intrebat "cine esti?" eu zic ca nu te-a uitat.dar cred ca ti-a raspuns asa pentru ca e implicat deja in cealalta relatie si hai sa fim seriosi! crezi ca procedezi corect? tie ti-ar placea sa fii intr-o relatie cu cineva si ala sa fie cautat de fosta? mai bine asteapta, poate nu le va merge relatia, daca insa le merge nu te baga, asa a fost sa fie, daca voi ati fi avut un viitor nu v-ati fi despartit.

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Termina cu offtopicul, desteptule! ai ceva sa-mi zici? exista sectiune mesaje private!

| Mariixx a răspuns (pentru Cristiann25):

rolling on the floor)) e chiar insistenta

| Cristiann25 a răspuns (pentru Mariixx):

E PROSTIE! Ma bucur ca esti de acord cu mine si ca cineva mai vede si oamenii analfabeti si prosti.

| UngUrU777 a răspuns:

Sa mergi mai departe!

| Alexsiatit a răspuns:

Mihaela, sufletul OMULUI zambeste mereu si mereu trecutului, indiferent de ceea ce gaseste el acolo...
Sincer, eu ti-as recomanda sa privesti inainte si sa renunti la "reincalzirea supei", caci nu-i vei mai regasi acelasi vechi si bun gust "gust".Va fi doar o "supa reincalzita", care nu-ti va mai aduce niciodata acel "aport de calorii" de care sunt sigur ca ai atata nevoie.
Nu te "crampona" niciodata in ganduri si nelinisti Mihaela si traieste-ti tineretea bucurandu-te de fiece Raza de Lumina, fara sa uiti insa niciodata ca esti OM!
Alexsiatat

| agoodfriend a răspuns:

Daca s-a culcat cu tine, inseamna ca ai ajuns dependenta de acel individ. Atunci nu mai are sens sa mai pui intrebari stupide. Daca ai avea minimum de orgoliu atunci i-ai intoarce spatele. Dar de unde orgoliu la o nulitate simpatica.

| Fabiana2R a răspuns:

Eu zic sa nu il mai cauti, pentru ca te injosesti prea mult in ochii lui. daca te dorea inapoi, te cauta chiar el! eu niciodata nu mi-am cautat actualul iubit cand ne certam sau desparteam, ci doar el ma cauta pe mine, dar din cate vad "baietasul" tau a trecut peste. uita-l! cauta altul!

| BiAnCa765430 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceiasi situatie dar am trecut peste.Nu te mai gandi la el si incearca sa iti placa de alt cineva si o sa vezi ce repede o sa-l uiti privestel cu alti ochi. FUNDA:*

| Mariixx a răspuns:

Pai.odata ce te-ai despartit de el inseamna ca ceva a fost putred la mijloc, dar stiu ca in inima ta a ramas un semn de intrebare:Oare-l mai iubesc? M-a uitat? Ceea ce trebuie sa faci este sa-ti asculti inima, gandeste-te cum va fi daca va veti impaca si daca va mai merge ca inainte.