| dotdotdot a întrebat:

M-am despartit de prietena mea cu care eram de un an jumate, studiile ne-a schimbat anuturajele si eu cred ca acesta este motivul. Deja sunt 2 luni de cand ne-am despartit si eu am incercat tot ce am putut pentru impacare. Ea a spus ca pur si simplu nu ma mai iubeste si cu toate ca vede cat inseamana pentru mine si tot ce am facut sa ne impacam e tot sustine ca singura relatie intre noi poate fi de amicitie. Inca vorbim foate des si uneori pare ca vrea sa ne impacam dar alteori e rece ca piatra. Eu unu nu inteleg ce vrea. Mai am sanse sa ma impac cu ea? Multumesc anticipat pentru raspuns.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca tu vrei sa investesti sentimente intr-o relatie care nu duce nicaieri este alegerea ta.Insa nu iti face bine sa speri ca te vei impaca cu ea intr-o buna zi daca ea isi bate joc de seintimentele tale.Nu mai bine incerci sa o iei de la capat cu altcineva si sa inchizi acest capitol din viata ta destul de dureros?raised eyebrows

| fabiola a răspuns:

Continua relatia de amicitie cu ea dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa-ti faci o alta prietena! E bine sa cunosti mai multe temperamente si in acelasi timp sa nu fortezi nimic. Dragostea trebuie sa fie reciproca!

| lia a răspuns:

Da, asteapta sa va impacati ca sa ce? Sa o mai lungiti putin, pana cand descoperiti din nou ca sunteti incompatibili?
Incearca sa te redescoperi! Cel mai important lucru dupa o despartire, este sa realizezi motivele pentru care ati luat aceasta decizie.

| anna01 a răspuns:

Zici ca-i scenariul de la Roadtrip.Nu te mai vrea, trebuie sa accepti asta, poate a descoperit persoane mai interesante ca tine, mai refer la baieti. Daca a fost atat de din sincera, nu inteleg de ce mai insisti. Poate relatia voastra est emai valoaroasa ca prietenie decat o dragoste silita.La distanta de tine si de preocuparile tale si sentimentele ei s-au mai racit, poate nu mai considera o relatie de dragoste acum, prioritara, ci doar inutila.

| Atotstiutorul a răspuns:

Nope slabe sanse, chiar deloc acum, poate mai incolo peste vreo 1an daca se plictiseste de cel cu care e acum, stai linistit 100% ca are pe altcineva!

| ramonna a răspuns:

Nu mai insista, cred ca ar fi cazul s-o uiti, astfel de relatie nu mai merge, sanse de impacare nu mai sunt. Las-o balta, ca sunt atatea fete. Poate vei gasi o persoana mai importanta decat ea. Asa ziceam si eu o data cand m-am despartit de prietenul meu ca nu o sa mai gasesc altu' ca el si tot insistam sa ne impacam, si pana la urma am gasit pe cineva mult mai important ca el, si acum el regreta.

| Cristina788 a răspuns:

Cum adica vorbeste cu tine dar cateodata devine rece? ai grija se da bine pe langa tine adica vrea sa te faca sa suferi... si daca spui ca vorbeste cu tine foarte des (in cazul asta inseamna ca nu vrea s-o uiti), ca daca ar fi vrut s-o uiti te-ar lasa in pace sau nu ar mai fi vorbit cu tine.

| alina14 a răspuns:

Pai cred ca nu mai simte nimic pentru tine... daca ar fi vrut sa se impace cu tine in primul rand nu s-ar mai fi comportat rece cu tine, probabil ca are pe altcineva... daca ar fi fost singura iti dai seama ca ar fi vrut sa se impace cu tine, nu? Ca pana la urma nu exista relatie fara certuri, orice cuplu se mai desparte se mai impaca. Dar ea se pare ca chiar nu mai vrea sa se impace cu tine, daca spui ca devine rece cu tine.