| enmaai a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietenul meu. Imi da impresia a m-a iubit dar parca si si-a batut joc de mine. cum il pot uita? si ce sa fac ca sa-i demonstrez ca nu mai imi pasa ? (Cu toate ca inca imi pasa]sad ?

5 răspunsuri:
| Metaloco a răspuns:

Incerci sa nu te mai gandesti la el, incearca sa iti placa de altcineva, si cand te mai intalnesti cu el fa pe indiferenta ca indiferenta doare cel mai tare

| enmaai explică (pentru Metaloco):

Mai nu pot fi indiferenta pentru ca inca vorbim si ne itnelegem bine. dar Nu stiu adica...ma doare cand vad ca se da la alta fata {cam la 1 saptamana-maxiiiiim 2 ] dupa ce ne-am desp. si parca imi da o impresie de nepasare. ca relatia noastra a fost asa... la vrajealaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si uite asa devin oamenii rai si egoisti.tongue Vor sa dea impresia ca nu le pasa cand de fapt sufletul lor se manaca singur pe interior. Si mai mult de atat, pierd timp pretios cautand solutii pentru a nu le mai pasa. Cand te desparti de cineva incearca sa te uiti in oglinda, sa vezi toate greselile care le-ai facut pe parcursul relatiei si schimba-te. Asa vei fi prea ocupata sa devii mai buna si nici nu vei observa cand cei din jurul tau vor remarca schimbarea, cand un alt tip va remarca schimbarea si va incepe sa te intrebe cum ai facut-o. Vei fi mult prea ocupata ca sa iti mai aduci aminte de despartirea de acumtongue.

| AndreisiMaicum a răspuns:

Fa-ti alt iubit sau gandeste-te la alt ceva si mie mi se intampla lucruri din astea.Acesta este sfatul meu.

| elizapacita a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine. daca te-a iubit cu adevarat se va intoarce la tine. ca sa il uiti petrece mai mult timp cu prietenii tai. nu`i arata ca iti mai pasa de el. vezi ce reactii are si iti vei da seama daca tu ai insemnat ceva pentru el. te incurajez si sper sa iti gasesti linistea sufleteasca de care ai nevoie