| Anonymous129 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am si eu o problema legata de relatie
Am avut o relatie de 2 ani cu o fata si am avut in timpul acesta o pauza de aproximativ 6 luni pe la mijlocul relatie timp in care am fost certati tare, dupa aceea ne-am impacat si am recontinuat relatia iar dupa ne-am despartit iar, eu m-am despartit de ea pentru ca am fost inselat. Problema e ca atuncic an fost despartiti 6 luni am suferit foarte mult nici nu mi-am dorit sa am alta relatie pentru ca imi tot ziceam ca intr-o buna zi o sa ne reimpacam ceea ce s-a si itnamplat. Acum dupa ce m-am despartit de ea, nu mai simt nimic pentru ea, nu ma doare de ea deloc. Numai ca problema este ca am incercat sa mai am relatii lungi cu alte fete dar pur si simplu nu inteleg ce se intampla cu mine deoarece am avut 4 relatii de atunci dar nu stiu nu mai simt nimic pentru nici una, adica sunt asa entuziasmat cand flirtez cu ele si cand obtin relatia gata ma plictisesc, stau o luna cu ea si dupa aia ii dau papucii si nu inteleg de ce, sunt putin cam speriat pentru ca nu vreau sa fiu asa, vreau sa am o persoana aproape pe care sa o iubesc, oare o sa mai reusesc sa am o relatie lunga?

Răspuns Câştigător
| TheOne77 a răspuns:

In 6 luni de zile tu ai luat o pauza de la ea! Si te-ai obisnuit prea mult cu ea, daca ai iubit-o asa de mult si ai tinut la ea asa de mult tu nu ai mai acordat iubire nimanui, si acum ca te-ai despartit de ea poate vrei sa o inlocuiesti dar nu vei mai gasi nicio fata asa ca ea, Parerea mea e sa mai incerci pana gasesti persoana potrivita!winking

11 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Hey. O sa mai reusesti. Poate ca tu inca te mai gandesti la ea. Poate ea era altfel, poate era mai greu de abordat si acum celelalte ti se par o joaca. Trebuie doar sa incerci sa o iei incet cu ele. Baftawinking :*

| OnuOnulică a răspuns:

De reușit o să reușești dar tu ai pierdut prima ta iubire happy o să dureze ceva până o să scapi de gându ăsta.

| neutrino a răspuns:

Vei reusi acest lucru atunci cand nu vei mai fi plictisit.

| cristimihailov a răspuns:

O sa ajungi sa ai si asa ceva. Uneori iese mai greu. Cand o sa te mai linsistesti, o sa vina si linistea cum se spune.

| ElenaSA a răspuns:

Da, flirtul este e etapa draguta, nu presupune angajament, daca te gandesti doar la aceasta etapa nu ai cum sa suferi. Pe de alta parte, nu toate fetele tradeaza...

| NameHarris a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine laughing adica nu am fost inselat sau ceva de genu ma plictisesc si eu de o persoana foarte repede maxim o luna dar eu nu ma tem ca nu voi avea relati seriosehappy la un momendat toti o sa avem parte de aceea relatie frumoasawinking

| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca din cauza ca ai suferit ai inceput sa nu mai dai totul in relatie; de asta iti place flirtul si apoi dupa te plictisesti undeva in subconstient ti e frica ca nu cumva sa fii inselat din nou daca te implici intr o relatie de lunga durata;

| Hace a răspuns:

Nu ai gasit inca persoana aceea care sa fie speciala si sa fie asa cum iti place. Stai linistit ca va veni intr-o zi si iti vei da seama ca asteptarea a meritat.

| MEduard a răspuns:

Ia o pauză de la fete, adună-te şi când vei simții momentul cu respectiva atunci să profiți de cum va fi ea şi cum se va comporta cu tine.

| RikuDoku a răspuns:

Hei o sa gasesti tu pe o fata sunt o gramada in lumea asta daca ai avut 4-5 relati si cu nici una nu ti-a placut nu inseamna ca nu o sa ai si alte ocazi sa cunosti fete mai bine tine-o tot asa intr-o zi o sa gasesti aceea fata care doresti.

| Georgi99 a răspuns:

Sigur ca o sa reusesti, trebuie doar sa ai rabdare.Inca nu e momentul.Cand te vei indragostii cu adevarat atunci vei vedea ca nu o sa te mai plictisesti asa repede.