| andra4u a întrebat:

M-am impacat cu fostul meu prieten dupa un an, dar a durat decat o saptamana.Deranjata fiind ca nu pare la fel de interesat ca la inceput si ca atitudinea lui s-a schimbat, am decis intr-un moment de maxima furie sa ne despartim.Adevarul e ca prima oara cand am fost impreuna l-am ranit si el a inceput sa stea cu multe fete, dar sa isi bata joc, eu fiind prima si ultima fata pentru care a pus suflet. El mi-a reprosat ca simte din cand in cand nevoia sa primeasca si el cate un mesaj, nu numai el sa imi dea primul, iar eu i-am explicat ca e mult mai frumos ca o fata sa primeasca un mesaj de la un baiat, decat invers si ca trebuie sa imi si arate ca ii pasa, nu doar sa o spuna. Oricum, spre final s-a comportat urat. Cred ca de fapt mie imi era dor de vechiul el si in noul sau comportament nu gasesc calitatile pe care eu le caut la un baiat.Cu siguranta va fi acel baiat pe care nu il voi uita niciodata, pentru ca in acest an in care am fost despartiti nu am incetat niciodata sa ma gandesc la el, poate pentru ca prima dragoste nu se uita niciodata. Oare sunt eu prea orgolioasa? Trebuie sa incerc sa iau aceasta relatie ca pe o amintire si sa accept faptul ca s-a schimbat?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dragă andra4u, indiferent de comportamentul avut anterior, o relaţie odată întreruptă e la fel cu un vas spart. Chiar reconstituit foarte bine i se vor vedea lipiturile.

Răspuns utilizator avertizat
| floricika_1940 a răspuns:

Probabil ca pe el la distrus cauza despartirii,si sa refugiat intr-un alt punct,cel al batjocorii.A gandit ca e mai bine sa isi bata joc de fete si sa nu simta nimic pentru ele, decat sa iubeasca si sa sufere. Daca iti este dor de el, lupta si i-al cu incetisorul spre a-l aduce pe drumul cel bun.Nu nu cred ca esti orgolioasa, Intr-adevar orice om se mai schimba, dar e bine sa te opresti.Am si eu o intrebare pentru tine Eu sunt cu un baiat de 2 ani, inainte de mine a stat cu N fete.S a despartit de fosta lui prietena acum 3 ani, si de atunci a inceput sa o ia razana cu fetele.Cand ma intanlit pe mine, voia sa mai continue in continuare cu batjocora, dar si a dat seama cum sunt eu.Crezi ca el din cauza ca s-a despartit de fosta lui iubita isi batea joc de ce fata ii iesea in cale?