| JustMeCata a întrebat:

M-am indragostit foarte tare de o fata dar eu nu am vorbit niciodata fata in fata cu ea stiu ca am gresit a aflat ca imi place de ea de la un prieten si cineva mi-a dat numarul ei de tel am inceput sa ii trimit SMS dar nu raspundea pana cand i-am zis ca sa ne intalnim intr-un loc la scoala dar ea a zis ca a terminat orele si a plecat acasa apoi intr-o zi i-am zis iar ca o astept in fata scoli sa vorbim inainte sa incepem orele, nu a venit. Am auzit ca este foarte timida ca si mine nu stiu de accea sa nu vorbeasca ca mine? Acum eu plec in vacanta si pleaca si ea nu o sa o mai vad 2 luni, si anul viitor mergem la licee diferite si nu am sa o mai vad in toata ziua. Ce as putea face? Credeti ca mai am sanse? Am cam pierdut-o dar eu inca cred, cred in sansa mea pentru ca o plac foarte mult (Un lucru important, sunt multi baieti care o plac si multi care au avantaj in fata mea)... Funda la cel mai bun raspuns. Multumesc pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| Anndreass a răspuns:

Fa ceva sa vorbesti cat mai repede inainte sa pleci sau fa tot posibilul sa te duci la liceu cu ea..si mai incearca cu SMS-urilebig grin sper ca te-am ajutat fa tot ce poti pana nu e prea tarziu imi aduc aminte de mine de acu 1 an tot vara imi placea de o fata si fata aceea urma sa se mute si mi-am loat inima in dinti si m-am dus la ea acasa dar era prea tarziu se mutaselaughing

| maria0755 a răspuns:

Scuze ca iti zic dar nu ai cum sa o pierzi din moment ce nici nu ai avut-o, dar eu zic ca inainte sa pleci sa ii spui ca vrei neaparat sa o vezi si numa pentru 5 min si atunci sa o intebi personal de ce nu iti raspundea la mesaje si eventual daca si ea te place.Si in functie de raspunsul ei vei vedea ce ai de facut, adica daca zice ca nu te place ai putea sa o intrebi ce nu-i place la tine ca macar sa stii de ce te-a respins si daca nu raspunde nici cu da nici cu nu ai putea sa o iei ca pe un mod de ati zice ca te simaptizeaza si ca daca ati mai iesi si v-ati mai cunoaste poate ar iesi ceva.Bafta

| SkyDream a răspuns:

Pai fetelor le plac foarte mult baietii hotariti, la TOATE chiar daca se enerveaza sau se supara, oricum e cea mai buna metoda daca nu vine ea du-te tu la ea sau cauta sa va intilniti (pentru ea intimplator, insa tu vei pindi momentul) si vorbeste cit mai hotarit, daca o scapi, atunci la noul liceu poate sa ti-o ia cineva pe dinainte.

| SkyDream a răspuns:

Fa sa te intilnesti cu ea pina nu s-a dus la liceu fiindca poate sa ti-o fure cineva si fii hotarit fiindca fetele iubesc baietii hotariti chiar de se enerveaza sau se supara