| Marius232cnz a întrebat:

M-am jucat astazi cu iubita mea, am atins-o cu penisul de cateva ori pe p***a, nu am intrat, doar pe dinafara am atins-o (ea este virgina ), ii este frica ca ar putea ramane insarcinata, este posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti sugerez atat tie cat si prietenei tale sa cititi urmatoarele informatii si explicatii. Pentru informarea corecta a voastra trebuie sa stiti/sa aflati ca sarcina NU se poate forma oricand, oricum, din orice sau sa ia nastere chiar si asa pur si simplu...din nimic, asa cum mai cred foarte multi si la ora actuala. Fiecare fata/femeie dar si baiat/barbat mai ales de varsta voastra, care au ajuns in momentul in care in curand isi vor incepe viata sexuala, ar trebui sa fii foarte precis informati, sa cunosti foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a sarcini. De asemenea ar fi foarte bine ca inca inainte de a incepe sa intretineti contacte sexuale, sa fiti bine informati, sa stiti ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp si anume : 1-) In primul rand trebuie sa stiti ca o femeie poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, cand sexul se produce doar in 1-a sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei momentul in care apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si in acel moment poate fi fecundat ovulul de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2. ) Sarcina poate lua nastere numai prin unirea nucleelor existente in 2 celule special si anume cea a unui OVULUL feminin si a unui SPERMATOZOID masculin care pote proveni doar din SPERMA. Astfel ca NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si in mod absolut sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) si acest lucru de intampla in 1-a sau in toate cele 4-5 zile considerate ca fac parte din perioada fertila. In concluzie daca ai fi stiut aceste lucruri ai fi fost scutit de frica si teama care te stapaneste fiindca numai tu esti cel care stii exact ce si cum s-a produs in timpul acelui joc erotico-sexual. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramana gravida.

| alina2k18 a răspuns:

Sanse 0.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Daca nu aveti cunostinte in acest domeniu. Va sugerez sa nu va mai "jucati"

| Laila12Izabela a răspuns:

Informati-va nu va mai "jucați.