| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa pot ramane insarcinata daca sunt virgina si cand am vrut sa o fac am dat inapoi dar in schimb ne-am atins dar nu a intrat?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu este posibil

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Satango a răspuns:

Bună!

Este imposibil să rămâi însărcinată atâta timp cât eşti virgină. Nu a-ţi avut un contact sexual deoarece penisul nu a fost introdus în vagin. Astfel, nu ai fost dezvirginată. Stai liniştită.

Baftă!

| PrinţeSisi a răspuns (pentru Satango):

La introdus in vacin dar l-am scos de frica

| Satango a răspuns (pentru PrinţeSisi):

Ok. Asta înseamnă că nu mai eşti virgină dar, nu rămâi însărcinată atâta timp cât nu şi-a dat drumul în tine.

| PrinţeSisi a răspuns (pentru Satango):

El spune ca nu si-a dat drumul si nu m-a durut pentru ca nu a intrat mult...

| Satango a răspuns (pentru PrinţeSisi):

Atunci, poate aşa e. Fă ce vrei. Ai încredere în el sau fă un test de sarcină. Cum vrei. Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| emmaemilia a răspuns:

Nu, atata timp cat nu a ejacuat in tine nu poti sa ramai gravida

| Capriciu a răspuns:

Nu este posibil sa ramii insarcina daca esti virgina absolut deloc.Stai fara griji.Pa!