| FloAR3 a întrebat:

MA in skurt cu o luna o urma am inceput sa filtrezi cu un baiat, asa a durat cam 2 saptamana dupa aia el me-a spus ca are prietena care se intilneste cu ea de 4 ani si cu mine el pur si simplu vrea sa-si petreaca timpul cind ii plictiseitor, cam un fel de relatii fara obligatiuni,,, eu cam deodata am fost de acord in acum imi pare rau dam ca am facut-o, nu ma simt eu bine ca el poate sa mai gindeasca la cineva in afara de mine, ce sa ma fac? sa pun punct astfel de relatii sau sa continui asa?

Răspuns Câştigător
| angel_4561 a răspuns:

Ma scuzi dar ai acceptat sa fii un lucru in fata lui, te desface, te gusta si te arunca, asa sunt baietii, ori desfaci ti relatia asta ori te arunca el

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Renunta la relatia asta, te umileste foarte mult!
El este intr-o relatie de 4 ani,nu va renunta vreodata la iubita lui pentru tine.
Pentru el, nu esti suficient de importanta ca sa devii prima in viata si inima lui!
Intr-adevar te-ai grabit sa accepti si n-ai facut bine, nu cred ca-ti lipseste ceva ca sa devii cea mai importanta persoana pentru un baiat care te poate iubi sincer, DOAR pe tine!
Nu-ti mai pierde timpul si demnitatea, rupe relatia asta!

| FloAR3 explică (pentru greece12):

Cu pare de rau insa voi toti aveti dreptatesadnu am eu curajul acesta sa pun punct...

| angel_4561 a răspuns (pentru FloAR3):

Pentru FloAR3, in oracol scrii ca esti CURAJOASA, ma bucur, cred ca problema ta este mai mare, ori nu ai curaj sa-i spui lucru acesta ca nu mai vrei sa fi(nu stiu cum sa denumesc) sau mai rau te-ai indragostit de EL ceea ce-i NASOL

| IloveME a răspuns:

Deci sa intelegem ca esti pe post de amanta?
De vreme ce nu-ti convine situatia ii poti spune ca te-ai gandit mai bine si nu vrei sa fi a doua roata la caruta, ca vrei ceva numai al tau! in 2 saptamani nu ai pus asa multe sentimente, deci nu va fi greu sa spui nu si sa te retragi!
Spera la ceva mai bun pentru tine! pune-te in locul prietenei lui si pe tine te-ar durea sa fi in locul ei si sa afli!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru IloveME):

Ca sa fie amanta, trebuie ca el sa fie insurat. happy

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca a gasit terenul slab la tine.Sa nu zic altceva. Daca tu nici acum nu ti-ai dat seama ca esti folosita.Si ai ajuns sa ne intrebi pe noi.Adio cu el.

| quickly a răspuns:

Limba Romana odihneasca-se in pace, AMIN!

| Azµre a răspuns (pentru quickly):

Imoralitatea și educația ei lasă de dorit, atât din punct de vedere gramatical al limbii române cât și din punctul moral al unei astfel de relații interzise pe care o are.
Mult Succes în ași găsi un bărbat pe viitor, nu cred că va găsi unul.

| RaVennARaVen a răspuns (pentru quickly):

LOL! laughing

| FastAndFurious a răspuns:

Nu te pune in locul alteia ci doar intr-al tau. Care loc, de fapt nu exista. Baiatul ti-a spus verde in fata ca vrea sa fie cu tine doar cand se plictiseste, ca sa ii treaca timpul mai usor.
A fost chiar onest, nu?
Accepti, o sa continui asa pe post de surogat, la diverse. E curios cum de ai acceptat din start.
Repara situatia daca poti, si rupe relatia asta.

| BSwwatch a răspuns:

A profitat pur si simplu,si-a dat seama ca te-ai atasat de el si ca esti vulnerabila in fata lui si a profitat din plin,tu esti vinovata ca nu ai demnitate,daca nu-ti face bine rupe relatia,tu pentru el esti egal cu zero din punct de vedere sentimental (suna dur si dureros, din pacate asa este)Cum poti sta cu o persoana care nu-ti face bine ci rau prin diferite metode, cu toate astea tu te-n trebi, oare sa merg mai departe? Renuta la el, implicate intr-o relate care sa-ti ofere dragostea de care ai nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| JamilaGizeh a răspuns:

Doamneeee...fato,invata sa scrii!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Ce noroc cu bunica.ea mi-a citit fraza asta.ca dupa scris am zis ca e un terorist alqaeda! trebuie sa continui, iar pe copil sa-l botezi pishti baci!

| jackyboy12 a răspuns:

Ce sa "filtrezi" cu baiatu?

| RaVennARaVen a răspuns:

Ar fi mai bine sa te desparti de el, sa fii sincera asa cum a fost si el cu tine cand a zis ca te vrea doar cand are chef.Asa poti evita viitoarele conflicte si te vei simti atat tu mai bine,cat si iubita lui, care cred ca nici ea nu se simte chiar "Ca-In-Rai". happy Aceasta este parerea mea, nu te oblig sa o iei in considerare. Eu am zis doar ce as face eu in locul tau. Si stiu, nu este usor sa fii onest, mai ales in astfel de situatii delicate! Dar totusi, bafta! Sper ca te-am ajutat cu ceva! happy