| andreea199516 a întrebat:

Ma numesc Andreea am aproape 16 ani jumate si sunt cu prietenul meu de un an jumate si imi cere sa facem sex...straight face dar eu nu ma simt pregatita desi il iubesc enorm.straight facestraight face iar el imi spune ca nu mai poate suporta sa astepte si ca vrea sa fiu in totalitate a lui.straight face

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i asa: auzi mai omule daca nu mai rezisti pleaca de aici ca eu nu stau cu tine pentru sex, ori imi respecti decizia ori dispari.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Să ştii că partea cu "Dacă te iubeşte, te va aştepta" nu e deloc, dar deloc forţată. Prin faptul că insistă şi susţine că nu mai poate supora să aştepte, tipul ăsta vrea doar să se culce cu tine şi nimic mai mult. Chestia cu aparţinutul în totalitate e doar o poveste ce se vrea impresionantă şi lacrimogenă.
Pe bune, chiar te sfătuiesc să nu cedezi, deşi susţii că îl iubeşti. Explică-i că este nevoie de mai mult timp pentru ca tu să faci un astfel de pas şi că îţi doreşti să mai aşteptaţi, să vedeţi cum evoluează relaţia etc.
Sunt sigură că dacă te iubeşte, va înţelege. Dacă nu, e doar un alt băiat ce dă pe-afară de dorinţă.

| ignore a răspuns:

Faceti decat pettinghappy.

| MMihai a răspuns:

Pune-l să-și găsească o femeie cu care să facă sex, încă ești prea mică pentru sex.

| Neimportant a răspuns:

De ce să faci sex când tu nu vrei? Eşti sigură că el te iubeşte? Dacă ţine la tine îţi acordă mai mult timp, te lasă în pace şi când te simţi tu pregătită atunci puteţi să faceţi ce vreţi. Îţi spun ca să nu începi de acum viaţa sexuală cu acest băiat, că poate profită de tine şi te lasă baltă. Gândeşte-te şi la tine puţin dar şi la riscuri!

| Yaguar a răspuns:

Nu e normal ca el sa te inpuna. Dragostea si sexul nu este una si aceiasi.
Cum nu poate sa mai reziste sau ce o sai cada penisul. Spune-i ca vrei sal iubesti nu cu organile genitale dar cu inima, dar sex totimpul o sa reusitsi sa faci.

| shadow72 a răspuns:

O sa-l pierzi din cauza asta

| andreea199516 explică (pentru shadow72):

Si ce pot sa fac? cum pot sa'l fac sa inteleaga ca nu sunt pregatita sa fac pasul acesta?

| Neimportant a răspuns (pentru shadow72):

Nu, nu o să-l piardă! Andreea, spune-i că nu eşti pregătită încă, ce mare lucru? De ce să faci ceva ce pur şi simplu nu vrei? Nu ţi se pare că e păcat?happy

| Rayyy a răspuns (pentru andreea199516):

Preferi să renunţi la tot respectul de sine pentru un fraier care o să te părăsească după ce vă culcaţi împreună doar ca să nu "îl pierzi?"

| Neimportant a răspuns (pentru Rayyy):

Inteligent, Ray!hee hee Şi mai ales, adevărat!

| shadow72 a răspuns (pentru andreea199516):

Poti vorbi cu el.cei ce te sfatuiesc aici le e usor sa vorbeasca.eu stiu ce inseamna sa astepti persoana iubita.mie mi-a dat o data pana la cat sa o astept...pentru el e stresant sa il amani mereu...cel mai bine ii dai o data.de exemplu cand faci 17ani

| ColorfulBubbleGum a răspuns (pentru shadow72):

Da ii zici sa astepte pana atunci, iar la 17 ii dai maxim si ii zici ca nu mai vrei nimic.O sa fie super incantat.laughing

| MariiLetz a răspuns:

Mai asteapta 1 an-2 nu esti inca pregatita pentru acest moment... funda?

| MeGustaaaaa a răspuns:

Ori e obsedat de sex si de fete/femei...
Ori vrea sa inveti si tu ceva nou.
Nu stiu, vorbeste cu el...Gasiti voi ceva.Dar sex si sa fi intotalitate a lui, cam bizara treaba.

| Paulla a răspuns:

Nu fă un pas de care nu eşti pregătită doar pentru că te presează el. Nu are ce să se întâmple dacă-l mai pui să aştepte.
Doar nu o să se despartă de tine pentru că nu vrei să faci sex cu el, asta înseamna că nu ţine la tine iar dacă nu ţine la tine cu atât mai puţin merită să-ţi pierzi virginătatea cu el. Dacă el te iubeşte, va aştepta. Numai bine!

| SexGirl1921 a răspuns:

Frica mea este sa nu se schimbe dupa ce o faceti.e foarte apropiact cu tine si asta poate inseamna un risc.eu una nu as ceda. dupa 3-4 ani de relatie da, dar acum nu.mi-ar fi teama

| radugolgolut a răspuns:

Tu ai innebunit la cap, are dreptate prietenul tau daca sunteti impreuna de 1 an si jumatate si u ii zici ca nu esti pregatita

| FesCuDungi a răspuns:

Daca nu mai poate astepta, inseamna ca vrea doar s aintre in patul tau! daca te iubeste te va asteptaaa!

| anny3anyy a răspuns:

Esti mica pentru a incepe si a constientiza ce inseamna viata sexuala.profita de faptul ca nu esti pregatita si amana aceasta experienta pe mai tarziu. daca prietenul tau chiar te iubeste trebuie sa iti respecte decizia, in caz cotrar, tu nu contezi pentru el ca persoana ci doar ca "femeie"=sex si distractie.

| Elenaa88 a răspuns:

Daca nu mai poate astepta eu zic ca sa nu te incurci cu astfel de baiat Andreea sad. Pana la urma nu conteaza varsta la care iti incepi viata sexuala ci cat de pregatita esti tu atat fizic cat si psihic. In plus ceea ce spui tu ca simti pentru el iubire nu prea cred de la o varsta asa frageda eu zic ca sa nu faci un lucru care probabil mai tarziu vei regreta.Mai asteapta happy

| andreea199516 explică:

Eu crd ca tine la mine! adica facem tot impreuna vorbim aproape tot timpu'...straight face nu stiu ce sa zic sunt confuza!crying ajutati-ma...straight face