| ioana198 a întrebat:

MA PUTETI AJUTA CU NISTE SFATURI!?
Fara caterinca va rog. Acum 2 sapt jumate am avut un presupus 'sex oral' cu prietenul meu. Pana sa ejaculeze i-a venit lichidul pre* si facea " sus jos " pe langa partea mea intima fara sa-l fi introducand in vagin,dupa ce a ejaculat ne-am spalat si am stat cuminti,nu ne-am mai atins. Dupa o sapt si ceva ma durea foarte tare burta si partea de jos, pentru ca trebuia sa mi vina menstruatia. Aceasta a venit normala pe 21, a stat 6 zile totul a fost ok, in timpul asta am fost facut si 2 teste ambele negative. Dupa durerea asta am fost si am facut un eco si mi-a spus ca am anexita de asta ma durea jos. Am tratat-o,in schimb ma mai doare burta,parca as fi balonata, sunt dureri apoi ma lasa, apoi iar incep.Propriu-zis ul 'sex' a fost in data de 10-11 luna asta.Ca urma ca ma doare burta si sunt putin stresata,ieri am mai facut un test cu prima urina, care a iesit tot negativ. Uneori ma mai ameteste usor in cap, si am senzatia ca mi s-au marit sanii si nu ma dor.
O sarcina. ar fi nedorita clar. Mama deja o ia razna si imi spune ca sunt insarcinata..Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, sa-mi spuneti daca sunt sau nu insarcinata? ???????? Cu 3 teste in decursul a 2 sapt jumate si cu menstruatia venita eu nu prea cred.dar vreau sa va intreb si pe voi. Si de la ce ar putea fi durerile acestea de burta si ameteala? Va rog.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca joaca de-a sexul, a fost intretinuta cu 10-11 zile inainte de data pornirii efective a menstruatiei, adica dupa trecerea a 3-4 zile fata de data de terminare a perioadei fertile si mai ales si datorta faptului ca sperma NU a ajuns in vagin, formarea sarcinii in situatia descrisa a fost 100% IMPOSIBILA. Menstruatia s-a pornit exact din acest motiv, fiindca in uter NU s-a instalat o sarcina si endometrul devenit inutil a fost eliminate din corp prin menstruatia care a urmat. Din calcul reiese cat se poate de clar si evident ca PERIOADA FERTILA a ciclului anterior s-a suprapus peste urmatoarele zile care reies din calculul urmator : 21 Febr. - 14 zile = 7 Febr. care reprezinta in mod foarte précis ziua OVULATIEI. Astfel reiese ca PERIOADA FERTILA s-a z suprapus peste zilele de 3, 4, 5, 6 + 7 + 8 Febr, adica singurele zile in care se putea forma o sarcina. Deoarece joaca voastra a avut loc in data de 10/11 Februarie adica dupa trecerea a 3/4 zile de la OVULATIE, reiese fara discutie ca in proportie de 100% a fost IMPOSIBIL sa se formeze sarcina. Isasi faptul ca menstruatia a pornit la termen ca s-a desfasurat pe durata de 6 zile, si probabil exact la fel cu menstruatiile anterioare, poti fi absolut sigura si convinsa ca totul este OK si orice ingrijorare este absolut inutila fiindca este ilogica si irationala in aceste conditii. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate 3 testele le-ai facut degeaba, pentru ca le-ai facut cu mult inainte!
Un test de sarcina corect se face DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex, niciodata inainte, ca va arata negativ, chiar daca esti insarcinata!

Inca ceva, daca nu vrei sa ramai insarcinata, nu te mai juca cu un penis sculat! Ori cere-i voie mamei, macar nu mai inebuneste de cap, si stie exact ce faci!

| ioana198 explică (pentru Violleta2022):

Ideea este ca deja au trecut 22 de zile de pe 10, iar daca ai citit cu atentie ce am scris, nu a fost contact penis-vagin. Chestia care ma sperie pe mine e acel lichid pre ejaculator care sa zic ca era foarte putin cand facea 'sus jos' pe langa clitoris si celelalte parti fara sa-l fi introducand in vagin. Asta este nelamurirea mea daca s-ar putut fi intamplat ceva cu acel lichid, chiar daca nu a fost introdus penisul in vagin...

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioana198):

Cand explici cu "jucatul cu sula in sus si jos ...si pe langa" habar nu am despre ce vorbesti, ca nu faci o descrie exacta si corecta, iar eu nu am de unde stii ce vrei tu sa spui.
Am dedus ca v-ati jucat si la intrarea in vagin, ceea ce permite spermatozoizilor sa se scurga la interior si sa fecundeze, doar daca erai in perioada fertila.

Fetita draga, daca te sperie ceva, stai deoparte de acel ceva sa nu te mai sperie. Ti-am mai explicat, joaca cu un penis sculat duce la accidente nedorite.
Dar folositi prezervativ ca nu musca, nu doare, nu strange pe nimeni de gat si protejeaza 100%.
Invata sa-ti respecti corpul si sa nu mai permiti baiatului sa te supuna vreunui risc. Nu vine cu prezervative la el, nu mai accepta sexul! sa vezi tu cum data viitoare vine cu o cutie plina!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia dupa contactul sexula de care ai mentionat aici, sansele ca tu sa fi ramas insarcinata sunt nule.

| HazelEyes77 a răspuns:

Clar nu poate fi vorba de o sarcina in conditiile astea: menstra ti a venit normal, nu a existat raport sexual propriu-zis, ai fost la eco si ti a descoperit anexita, ai facut si 3 teste de sarcina-care nu si aveau rostul de fapt. Simptomele pe care le ai au legatura tot cu anexita-nu se vindeca asa repede. Stai linistita sunt sanse practic 0 sa fii gravida.

| DUTA12 a răspuns:

Nu poți sa ramai însărcinată dacă nu a ajuns în vagin, ai o slăbire de calciu așa mi sa întâmplat și mie.
Funda?

| ioana198 explică:

Pai si acel lichid pre ejaculator nu ar fi putut sa faca nimic? De exemplu am vazut cazuri in care vine menstruatia si peste sarcina?