| DaianaPiersicutza a întrebat:

Ma tot intreb: E mai bine sa fi frumoasa si proasta sau desteapta si urata? Nu'mi pasa ca frumusetea e trecatoare. Decat sa fi urata si desteapta sa nu ii placa la nimeni de tine mai bine esti frumoasa si proasta am dreptate?

13 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Frumusetea e subiectiva.Am vazut si eu tipe,in viziunea mea,neatractive, sterse, dar aveau parteneri.Cat de destepte erau,nu stiu,caci n-am stat de vorba cu ele.
Sa fii la extreme nu-i tocmai bine.
Eu, personal, am investit mult in mine la nivel intelectual.Nu-mi place ca un om sa ma placa doar pentru ceea ce arat.Da,ma consider atractiva,dar care ar fi fost rostul daca as fi fost o ignoranta? As fi fost ca multe altele,cu fita-n club,iar eu am evitat de cand ma stiu sa ma pierd in multime.

Proasta e mult si impropriu spus. Poate doar ignoranta,necunoscatoare in anumite domenii,etc.Din nou,isi poate gasi usor un partener si nu e musai sa fie frumusetea Pamantului.

Eu nu consider ca exista om urat pe lumea asta-vorbesc de oameni catalogati ca fiind normali,nu cu anomalii,mutilati si alte minuni-,ci doar neatractivi pentru unele persoane. Ceea ce mie mie se pare frumos,altuia i se poate parea neinteresant, banal sau chiar hidos, iar reciproca e valabila.

| CoquineNoire a răspuns:

Pey daca urata e desteapta ar trebui sa stie cum sa se faca frumoasa.ma rog, e bine s fii si frumoasa si desteapta, logic

| BRG a răspuns:

E bine ca fetele frumoase să pună mîna pe carte să studieze, și atunci au un atuu mare, ești și frumoasă și deșteaptă, dar în majoritatea cazurilor bărbatul se uită după o fată mișto, nu atît deșteaptă cît să arate fain, cu toate că frumusețea e trecătoare, ea este de multe ori cea care izbește ochiul.

| Lovely a răspuns:

Daca esti "urata si desteapta" ( cuvintele tale) te poti face frumoasa cu ajutorul desteptaciunii tale big grin trebuie sa o pui bine in functiune. E drept, lumea desi spune ca nu se uita la furmusete, este mincinoasa si superficiala. Pt ca toti ne uitam la fizicul altora. Toti facem diferente intre persoane pe baza criteriilor fizice. Dar ca o fata desteapta ce esti te poti face frumoasa prin gandire. Te poti imbunatati singura.
Iti dau un ex concret. Am o prietena mai plinuta. Dar pe ea nu o deranjeaza. Se aranjeaza ca toate celelalte fete. Are grija de ea. E foarte desteapta! comunicativa, zambareata mereu dar gandeste si matur, are un vocabular plin de cuvinte minunate si ce crezi? atrage foarte multe priviri... prin faptul ca e desteapta. Ambalajul atrage profitori in general. o fata frumoasa si proasta e numai buna pentru o aventura si. cam atat. O fata desteapta e mereu apreciatawinking si atrage persoane mai putine, dar care te respecta!

ai grija de tine

| Carmen a răspuns:

Pentru mine prostul prost ramane.se subintelege ce vreau sa zicwinking in schimb frumusetea se poate obtine cu putin efort.

| aliybella a răspuns:

E bine sa stii sa te faci placuta, si sa arati cat de cat bine, nu sa fii frumoasa frumoasa, depinde ce vezi tu prin frumusete, daca te referi la pitzipoancele alea proaste alea nu sunt frumoase. Cand te trezesti dim si o vezi pe tipa cum se trezeste {cu makiaju intins, parul varza, un ochi mai mic si unul mai mare} atunci iti dai seama daca e frumoasa.
Parerea mea este ca e bine sa fii naturala si desteaptawinking

| Ela_4663 a răspuns:

Nu. ca nu toata lumea e la fel. si sa stii ca multi apreciaza sufletul si cand vor o relatie serioasa nu o vor face cu o fata frumoasa, iar cand iese cu ea in societate sa scape un porumbel din gura! Multi sunt lesinati dupa ambalaje, dar cand vor relatie stabila, iubirea, sufletul, intelegerea conteaza, nu prostia sau inteligenta nici frumusetea izbitoare. si sincer oricine isi gaseste jumatatea. ma indoiesc ca exista cineva extrem de urat. pe care sa nu-l agreeze nimeni. fiecare e frumos in felul lui. nimeni nu e perfect. cu totii avem defecte! happy te pup

| Cristy990 a răspuns:

Scuza-ma pentru obraznicia mea dar asa am fost eu crescut:sa spun ce gandesc(in accest caz sa scriu).In modul in care te-ai exprimat("sa nu ii placa la nimeni de tine") este clar ca te regasesti al categoria "frumoasa si proasta" cea ce mi se apare foarte josnic.Acum nu stiu, eu sunt baiat is poate fetele gandesc altfel dar orgoliul meu nu m-ar lasa niciodata sa spun ca sunt prost si frumos.Sunt de parere ca mai bine esti urat dar destept decat invers.

| NothingImportant200 a răspuns:

Nu. Nu ai dreptate. Daca esti proasta nu ajungi nicaieri. Nu ai un viitor. Asa degeaba esti frumoasa si maturi strada. Mai bine esti urata si desteapta pentru ca asa ai macar viitorul rezervat si cu frumusetea se poate rezolva oricand! Am dreptate?

| dezire_6265 a răspuns:

Poti sa fi urata in viziunea ta dar frumoasa in viziunea alcuiva doar daca tu te crezi urat asa o sa te creada toata lumea daca tu te crezi mumoasa asa o sa te creada si ei sa fi sigura p tine intodeauna

| DaianaPiersicutza explică:

Da, dar unele se cred extrem de frumoase si deja devin fitoase si eu nu sunt asa. Nu vreau sa ma consider frumoasa de fata cu altii de frica sa nu ma vada fitoasa. happy

| DaianaPiersicutza explică:

Si nici nu sunt (parerea mea) si si a altora.

| DaianaPiersicutza explică:

De fapt, nu sunt deloc frumoasa, sunt urata si nu sunt proasta. Ai gresit happy