| guess_who a întrebat:

De ce o fata frumoasa, dar cam proasta are mai multi prieteni decat o fata mai urata, dar desteapta? Eu cred ca frumusetea deschide multe usi.

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Meme ai mare dreptate!winking Pt baietii cel mai important este sa arati bine, insa eu consider ca cel mai important este sa ai un suflet bun si sa stii ce vrei de la viata.happy
Baietii care se uita intai la suflet si apoi la frumusete sunt pe cale de disparitie.

| Flav a răspuns:

Deschide mai multe usi dar se inchid rapid; nu e adevarat ce-ai spus. e adevarat doar ca are niste avantaje pentru inceput si atat. daca e intr-adevar desteapta, nu inseamna ca stii sa ai si prieteni. desteptaciunea nu e tot aia cu bunul simt, educatie, caracter, sociabilitate sau echilibruwinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E mai frumoasa, deci mai atragatoare.
E mai proasta, deci mai usor de adus in pat, de prostit.

O fata mai urata dar cu minte-n cap, are mai putini prieteni, dar cei pe care-i are ii sunt prieteni ADEVARATI, si la bine si la rau alaturi.

| JackieSue a răspuns:

Pentru ca daca e proasta la invatatura nu inseamna ca e proasta total. Poate n-o intereseaza viitorul ei. Dar stie sa se distreze si sa-i joace pe degete pe baieti. Iar desteapta e luata drept tocilara.

| Nastia a răspuns:

Ptr baieti[pentru unii]conteaza mai mult frumusetea si faptul ca e indrazneata decat inteligenta,... c sa mai zic? baietii t privesc si isi dau seama daca esti ceea c vor ei, nu vad iq tau prima, din priviri, ...nu ii intereseaza cat d bine stii sa vb pentru ca ei s lauda cu o fata frumoasa lg ei, nu conteaza c porumbei ii ies din gura, .asta am observat eu la multi, dar nu la toti baietii,.

| DMV a răspuns:

Noi va judecam in primul rand dupa aspectul fizic si asta n-o sa se schimbe.

| SimpleSergio a răspuns:

Corect Mumoasa! Deci va rog sa ma tratati ca atare big grin cool.
Legat de acest subiect. Pot spune ca prietenii acelei fete frumoase.au interese de a fi prieteni cu ea happy simplul fapt ca e frumoasa reprezinta un interes pentru eiwinking. Cu toate acestea sa nu uitam "Prietenia este acolo unde nu exista interese". Deci aceia nu sunt cu adevarat prietenii eiwinking.doar niste lingai. Si gandeste-te putin daca e frumoasa dar proasta.atunci ce nivel de inteligenta au "prietenii" ei? ("Cine se aseamana se aduna"). Sa nu uitam ca sunt multe cazuri cand fata "cea urata dar desteapta" are multi prieteni in jurul ei happy ...la fel de inteligenti ca si ea. Si inteligenta reprezinta un interes happy Nu putem impune o regula. Dar majoritatea baietiilor "non-valori" sunt atrasi de aspect happy indiferent daca fata e desteapta sau cu o gandire mai redusa mereu se vor gasi cocalari si pupincuristi pe langa ea happy Cred ca nu ai fi invidioasa pe ea pentru asta laughing. In concluzie, depinde de caracterul fiecarui baiat si tot ce tine de aceasta. Tu fi originala, cu caracter si inteligenta...Vei avea mai mult de castigat! O zi buna sa aveti Va multumesc!

| iiirrriiisss a răspuns:

Meme, traim intr-o lume in care aspectul fizic primeaza.

| elisa_2627 a răspuns:

Prieteni are dar numai la suprafata. Cea frumoasa se preteaza la orice, dar cea urata gandeste lucrurile si cu intelepciune si atunci cand isi face prieteni acestia sunt cei pe care se poate baza.

| Equilibrum a răspuns:

Depinde de ce înţelegi tu prin ''proastă'' big grin...
Păi.eu aş spune că fata frumoasă, dar ''proastă''de fapt nu are chiar atât de mulţi prieteni (în adevăratul sens al cuvântului). Eu aş spune doar că e populară (pentru frumuseţe sau prostie)...
Iar fata mai urâta, dar deşteaptă. aşa cum a spus si SoftCristi...are mai puţini prieteni, dar aceia sunt adevărţi...pentru că e deşteaptă si stie să şi-i aleaga.nu? :p
parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va spun ca cele uritele le compenseaza natura cu mai multa minte si deci trec drept cerebrale.Si la ceva cerebral nu te arunci ca rata la elastic caci tot la fel ai sa cazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca farmecul dureaza doar 15 minute, dup`aia trebuie sa stii ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frumusetzea conteaza...ci...ce este in interior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca, din pacate, in ziua de astazi se pune pret numai pe aspectul exterior, pe pozitia sociala, si pe alte lucruri marunte, si nu pe lucrurile importante (de ex:frumusetea interioara a omului, bogatia sufleteasca a acestuia, pe bunul simt si pe buna crestere a acestuia). Dar sa-ti mai spun ceva:prostii nu trebuie inlaturati.Trebuie sa incercam sa-i invatam cat de multe lucruri putem, dar daca nu reusim, asta e.In plus, sunt multi oameni care par prosti, dar in realitate sunt foarte destepti, numai ca ori sunt prea timizi, ori sunt prea simtiti, si nu vor sa-si raneasca semenii etc.Toate acestea ii tenteaza pe oameni sa-i ia drept prosti, insa este o mare greseala.Trebuie sa incercam sa stam mai mult de vorba cu persoana respectiva, sa o cunoastem mai bine. Dar nici macar asa noi nu ne putem da bine seama daca e prost sau destept.Nici macar un psiholog, care ii face si testul de inteligenta, nu poate sa-si dea seama bine, deoarece starea de spirit a omului in momentul efectuarii testului il poate induce in eroare. Dar, daca vrei, intra pe sfatulmedicului.ro,si discuta cu un psiholog.Nu te costa nimic, cred ca e gratis.Totusi el este mai in masura sa te lamureasca, sa-ti dea sfaturi, si sa te indrume.Sa nu crezi ca asta e o rusine, caci nu inseamna ca daca vorbesti cu un psiholog, esti nebuna.Nebunii(si nu numai) merg la psihiatru, nu la psiholog.La psiholog merg cei emotivi, neincrezatori in propriile forte, cei care au suferit socuri, traume, cei depresivi(adica tristi, nu se pot bucura, au ganduri de suicid etc.), cei care au trecut prin experienta unui divort, a unui viol etc.Asculta-ma si vorbeste cu un psiholog! Vei vedea ca te vei simti mult mai bine.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frumusetzea conteaza...ci...ce este in interior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu frumusetzea conteaza...ci...ce este in interior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar o fata desteapta stie sa'si aleaga prietenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii de ce? pentru ca e atat de proasta incat crede ca toti sunt prieteni cu ea pentru ca 'cool' dar ei se folosesc de eawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stii uneori nu frumusetea te ajuta mereu ci inima

| superfata89 a răspuns:

De multe ori asa se intampla pentru ca interiorul nu se vede de la prima intalnire

| andreea_4070 a răspuns:

In general baietii sunt atrasi de aspectul fizic al unei fete nu de cel moral.