| b34TdoWnLiV3 a întrebat:

Ma uimesc baietii astia care isi doresc fete cuminti,intelegatoare si fara fite...dar pana la urma si eu vreau fete cuminti, dar toti suntem lesinati dupa curve? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Eu cred ca de fapt nu e vorba de curve. De fapt este vorba despre genul de fata expansiv, "colorat", ochios, care rade tare, e de gasca, are un comportament putin libertin, se imbraca foarte cool, ai senzatia ca permite orice, e putin ironica, genul de fata care intriga. Pe una care sta linistita intr-un colt nu o va remarca nimeni. De exemplu, cred ca atia vut cu totii sau aveti prin clasa/liceu fata pupulara, dupa care toti sunt in limba. Nu e neaparat curva, dar e aroganta, e vedeta, isi fataile fundul imbracat in niste colanti pe sala, are o gasca de fete care o pupa in c*r, e model de imagine, de comportament, de tot. iar daca mai si fumeaza e si mai si.

34 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,toate sunt necesare in viata.
Un barbat,se spune,e bine sa se aseze la casa lui dupa ce le-a incercat pe toate.
Abia atunci stie ce vrea si ce i se potriveste.
Asa ca, pe mine nu ma uimesc deloc baietii astia, se pregatesc sa devina barbati adevarati.
Tine de caracterul fiecaruia, insa, sa si reuseasca!happy

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru greece12):

A da? Se pregatesc sa devina barbati adevarati?
Pai in cazul acesta, asa putem spune si despre fete: ca acest lucru este necesar si pentru ele, pentru a putea deveni femei adevarate.
Ori in cazul in care nu esti de acord cu mine, in legatura cu aceasta mica afirmatie, inseamna ca nu respecti si nevoile sexului opus (a celui feminin, in ecuatia ta) si deci prin urmare te putem cataloga, pe buna dreptate, ca fiind usor misogin/a.

-Numai bine.

| greece12 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Nu imi spune nimic mica ta teorie, fetele si femeile au complet alte "nevoi"!
Oricum, scopul meu aici, nu e sa raspund intrebarilor tendentioase ci sa il ajut pe fiecare sa aiba mai multa incredere in propria persoana, indiferent daca e fata sau baiat.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru greece12):

De unde stii tu ce nevoi au cateva miliarde de persoane a?
Cam generalizezi si asta-i o naivitate.
Nu poti sa te referi la toti, la strict toti, tu cunoscand doar o mica parte si nici pe aceea bine, si sa mai ai si pretentia de a fii luat/a in serios.
Ce s-a intamplat de consideri sexul masculin ca fiind mai cu mot fata de cel feminin?
Am avut dreptate, esti misogin/a.
Nu vreau sa ma cert cu nimeni, ca mi-ai cam dat senzatia ca `te-ai rastit la mine` in reply-ul tau formulat mie.
Dar pe bune acum, nu crezi ca ai cam exagerat cu semnul acela al exclamarii?raised eyebrows
Am mai vazut postari de ale tale si sunt chiar bune majoritatea sfaturilor tale dar la asta am ramas bita...
Mai ales ultima ta afirmatie, in primul rand ca ce te privesc pe tine "nevoile" altora? In al 2-lea rand, de ce insinuezi ca "ele" ar fi mai prejos de "ei"? Sa inteleg ca esti barbat?

-Numai bine.

| greece12 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Eu nu stiu ce nevoi au cateva miliarde de persoane,dar se pare ca tu stii,poate mi le spui si mie,m-ar interesa.
Nu stiu de unde ai ajuns la concluzia ca eu consider baietii mai grozavi ca fetele sau invers,spre stiinta ta,am doi copii,un baiat si o fata,asta fiind cel mai banal argument,n-ar fi posibil sa-l partinesc pe unul in detrimentul celuilalt,asa ca mai gandeste-te daca ai pofta de harta,acuzatia ta n-are nici o baza.
Te-a deranjat semnul exclamarii? Ignora-l,ignora-ma si pe mine daca te face sa te simti mai bine, crede-ma ca sunt persoana cea mai putin certareata de pe site.
Lasa sa treaca o zi, lasa doua si reciteste raspunsurile mele, astea doua, chiar n-am insinuat ceea ce ai tu senzatia ca vezi.
O seara buna.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru greece12):

Nu am de ce sa te ignor, nu sunt genu care atunci cand nu esti de acord cu mine gata, am inceput sa scot fum pe nari ori pur si simplu te voi ignora din simplul fapt ca nu ma simt in stare sa port o discutie civilizata.
Ti-am inteles punctul de vedere, cat despre cunostintele mele in ceea ce-i privesc pe altii cel mai probabil...nu-s mai avansate decat ale tale mai ales dat fiind faptul ca ai o varsta mai inaintata decat a mea.
Dar tu stiai deja asta, ai vrut doar sa ma pui la `perete` crezand ca eu am insinuat ca ma pricep mai bine ca tine la nevoile altora.Doar ca eu n-am insinuat asa ceva, si nici nu as putea-o face.
P.S.: Sa-ti creasca.

-Numai bine.

| greece12 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Tot e bine,si eu am lista de "ignore" goala,sincer.
Nu tineam deloc sa "te pun la perete",nu obisnuiesc asa ceva(desi se poarta!).
Vrei sa analizam raspunsul meu? Poate l-ai inteles gresit,hai sa vedem.
"Stii,toate sunt necesare in viata."-expresie neutra si,cu cat mai realizabila,cu atat mai bine,cred ca esti de acord.
"Un barbat,se spune,e bine sa se aseze la casa lui dupa ce le-a incercat pe toate."-observi ca nu mi-am insusit parerea,nu ca as fi impotriva ei sau pentru ea,am amintit-o,pentru ca explica acele "toate" din prima expresie."Se spune",nu "spun eu".
"Abia atunci stie ce vrea si ce i se potriveste."-aici explic logica a ceea ce "se spune".
"Asa ca, pe mine nu ma uimesc deloc baietii astia, se pregatesc sa devina barbati adevarati."-aici deja e parerea mea personala,da, baietii incearca foarte multe in viata si eu am incetat sa ma mir, o spun, o exprim, fara sa ma refer la nimic altceva.Are legatura cu ceea ce "se spune",nu e o lege nescrisa, un drum de urmat sau un principiu dupa care sa se bazeze acesti baieti, dar exista destui care cauta sa aiba cat mai multe experiente, strict la ei ma refeream.
"Tine de caracterul fiecaruia, insa, sa si reuseasca!"-aici este atentia pe care o atrag acestor baieti, pentru ca multi au incercat si putini au reusit sa devina "barbati adevarati".
Bun.Eu asta am vrut sa spun.
Ca toti sunt curiosi,toti incearca sa aiba o viata bogata in experimente,unii reusesc,unii nu,depinde de caracterul fiecaruia,de ce isi doreste fiecare si de ce pastreaza,in final.
Sa fiu sincera,m-am si temut sa nu inteleaga gresit vreun baiat si sa ma acuze ca sunt misandra, ca incerc cumva sa-i acuz, micsorez, jignesc!
Dupa toate astea, poate imi explici si mie mecanismul de gandire care te-a facut pe tine sa crezi ca aduc a misogina?

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru greece12):

Nu ca nu iti acord dreptate, asa e.In viata e bine sa acumulezi cat mai multa experienta ca dupa sa poti stii ce vrei cu adevarat, de ce ai tu nevoie cu adevarat.
Nici nu pot spune ca m-a deranjat ca doar nu ai facut nici-o referire la persoana mea in primul tau raspuns.
Ca mi-a displacut, si chiar mi-a displacut, asta-i alta treaba.
Si sa-ti spun si de ce mi-a displacut: De obicei, in majoritatea cazurilor, oamenii au tendinta de a critica mult mai usor si aspru persoanele de gen feminin, mai ales cand se face referire la „sex". Deci aici intervine discriminarea sexuala ori sa ma scuzi daca ti-i se pare ca n-am dreptate si ca de fapt asa e normal si corect.Cred ca nici nu ar mai avea rost sa intru in delatii pe acest subiect eronat in privinta mentalitatii de...(poti interpreta si singura).
Bun, deci pana aici nu are treaba cu tine.
Acum hai sa-ti fac si legatura:
Vii tu, la care spui ceva in genu `barbatii e bine sa aiba cat mai multa experienta sexuala (sa o faca cu cat mai multe dame)`.Nu ai spus cu aceste cuvinte dar te asigur eu ca majoritatea au inteles exact ceea ce am inteles si eu, exact ceea ce ai lasat tu sa se inteleaga.Deci de-mi vei venii cu un reply in care sa-mi spui ca te-am inteles gresit la ceasta faza ¬ eu iti voi spune asa `am inteles exact ceea ce ai lasat sa se inteleaga, si daca intr-adevar te-am inteles prost atunci afla ca mai majoritatea te-am inteles la fel de eronat`.
Trecand din nou la subiect...
Eu dupa te-am intrebat asa (chiar de n-am pus semnul intrebarii oricum mesajul meu l-am formulat ca pe o intrebare tendentioasa) `pai si asta inseamna ca se aplica si pentru celalat sex ori in cazul in care vei spune nu (si ai dat de inteles ca nu, de fapt) rezalta aceea ca nu esti fairplay de fapt si de drept`
La care, dupa, tu mi-ai confirmat aceasta banuiala, in primul tau mesaj dedicat mie, cand te-ai pus (ai incercat cel putin) sa pui punctul pe I la faza cu `„fetele si femeile au complet alte "nevoi"!"`...
Ce sa mai intelegem?
Cu alte cuvinte si tu ai aceeasi mentalitate, nu o spun eu dar cam asta ai dat de inteles, eronata (sa ma scuzi daca gresesc).
De fel nu sunt nici eu de acord cu destrabalarea in cazul femeilor dar deja devine Ridicol cand barbatiilor li se recomanda acest lucru (cum ai facut tu in primul tau mesaj privind intrebarea, acum vezi legatura?) iar atunci cand vine vorba de femei Doamne fereste! Nici sa nu ne treaca prin cap asa ceva...nici sa nu avem tupeul infect de a sustine ca, si prntru noi, sexul este ceva normal si, in majoritatea cazurilor, facut din placere, pe buna dreptate, ca vom fii considerate ca avand niste moravuri (foarte) usoare.
Acum, intelegi unde bat eu?
Scuza-mi modul prolix de a ma exprima.

-Numai bine.

| greece12 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Ce te-a deranjat este,deci,de ce baietilor li se recomanda o viata sexuala bogata si fetelor nu?
Nu insinuasem asta,dar o putem discuta.
Baietii astia,cu o viata sexuala bogata,cu cine si-o imbogatesc,nu cu fete?
Si,aceste femei,nu au si ele,la randul lor o "experienta" bogata?
Da,si eu sunt impotriva destrabalarii,dar depinde de fiecare,de caracter,cultura,principii si generozitatea pe care o are in el.
Indiferent daca e baiat sau fata,o persoana egoista si cu suflet(si creier) mic, se va simti un mare invingator daca are cat mai multe "cuceriri".
Un barbat adevarat sau o femeie adevarata, va da importanta sexului atat cat trebuie exact si va cauta sa-si gaseasca echilibrul lui frumos de om printr-un complex de calitati si merite, nu prin "experiente sexuale".
Poate ca acum, ne punem de acord.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru greece12):

Iti multumesc ca ti-ai oferit din timpul tau pentru a ma lamuri pe mine in legatura cu aceasta mica confuzie (daca o pot numi asa).
Si da, pe scurt (sa n-o mai alungesc aiurea), ai dreptate.

-Numai bine.

| greece12 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

In aceeasi masura ti-ai rupt si tu din timp, asa ca iti multumesc si eu, aici suntem exact la fel, timpul fiecaruia e la fel de important.
Si-ti doresc o duminica excelenta!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru greece12):

Multumesc, si tie la fel happy.

| DNSK a răspuns:

Niciun baiat nu si-ar dori o curva cu care sa aiba o relatie. E alta treaba daca si-o doreste pentru altceva

| korynna_4355 a răspuns:

Sunteti "lesinati dupa curve" deoarece puteti sa le schimbati cand vreti, si nu trebuie sa investiti sentimente. Fostul meu iubit m-a parasit pentru ca zicea el sunt prea cuminte pentru el..deci nu toti baietii isi doresc fete cuminti... Vrei tu fete cuminti dar nu o sa ai niciodata, o sa ai o fata cuminte si ai sa simti in adancul sufletului. happy

| Urpaniel a răspuns (pentru korynna_4355):

Asta e, noi putem să uităm uşor şi relaţii lungi, tocmai de aceea, putem să vă schimbăm uşor, trist, dar adevărat.

| mimiwewem a răspuns:

Sunteți leșinați după ele, deoarece, credeți că-s bune la pat! Dar vă zic eu : nu știți ce pot face fetele cuminți și fără fițe în dormitor! [și ele sunt dotate, naturale]

| RAY a răspuns:

Ca nu suntem toti ca tine, eu nu vreau ce vrei tu, fiecare vrem altceva

| h3r a răspuns:

De ce?
Ești băiat, îți așteptăm răspunsul.
Unii dintre voi nu sunteți suficient de maturi și conștienți pentru a lua o alegere mai bună pentru voi.

| chazz a răspuns:

Esti smecher, vrei sa ne arati "cunostiintele" tale.Lasa facebook-ul, nu mai copia tot ce vezi acolo.
Numai bine!

| benga94 a răspuns:

Hmmm...Pai toti ne dorim o fata cuminte dar in acelasi timp si o curva,solutia ar fi,fata sa fie cuminte,o buna goscodina,mama la copii, si curva in pat, daca ar avea toate astea ar fi perfect, si nu e greu deloc asa ceva, binenteles curva in pat doar cu persoana iubita nu curva la totii!

| Miky1 a răspuns:

Sincer? Femeia ideala:prezentabila, gospodina, curva in pat..tot tacamul. pozitii, sex tot ce inseamna sexx..si un oral puternic.Asta o sa te dea pe spate(vb de deepthroat) :*

Răspuns utilizator avertizat
| IREros a răspuns:

Eu nu vreau nici intr-un caz curve, nici in pat nici intr-o realatie totala. Tu poate vrei curve pentru ca stii ca le castigi usor, o fata cuminte mereu se castiga greuhappy

| PupicAndreea a răspuns:

Din pacate, rar se mai gasesc baieti care vor sa aiba o iubita intelegatoare, cuminte si fara fite, deoarece ei isi doresc asta, dar multi nu stiu sa o respecte.De aceea se duc la alte fete pentru 2, 3 zile, dar apoi tot la cealalta se intorc.

| CoxOno a răspuns:

Toti vrem o fata cuminte!, curva doar pentru noi.

| Gogoshica94 a răspuns:

Femeia ideala trebuie sa fie o doamna pe strada, gospodina in bucatarie si c*r*a in pat

| Dariusuu a răspuns (pentru Gogoshica94):

Greșit draga mea.

| Gogoshica94 a răspuns (pentru Dariusuu):

Era o vorba doar... tare sunt curioasa ce crezi tu...da-te cu parerea draga mea!

| Dariusuu a răspuns (pentru Gogoshica94):

Era o glumă știi?

Dar tu ai interpretat-o greșit.

| Gogoshica94 a răspuns (pentru Dariusuu):

Pai nu dar vroiam sa stiu si parerea ta...ca nu ai scris nimic legat de subiect

| Dariusuu a răspuns (pentru Gogoshica94):

Depinde de fiecare persoană in parte.

O zi superbă îți doresc.

| Gogoshica94 a răspuns (pentru Dariusuu):

La fel si tie happy

| killgara97 a răspuns:

Spoate de spus ca noi cautam curve doar pentru distractie la o virsta anumita incepi sa te linistesti si o sa cauti fata care o sa fie doar cu tine