| anonim_4396 a întrebat:

Mai are cineva frica asta de a deveni urat/urata? dc nu pot scapa de ea? oare de ce o am? eram urata inainte si acum primesc multe complimente sa fie din cauza asta si ca ma tem sa nu ma uratesc iar? e nasol tare..nici nu pot dormi bine din cauza asta, ma streseaza cam tare., ..prieten am de vreo 5 luni, si el imi face complimente toate ziua...dar tot ma gandesc ca o sa ma uratesc si o sa ma paraseasca.ce prostie.dar nu pot trece peste..tre sa fie alta cauza, mai puternica, dar nu mi dau seama care si nici nu stiu cum sa depasesc asta.

4 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Fiecare om este frumos in felul lui! Prietenul tau e normal sa iti faca, complimente zilnic! De ce? Pentru ca atunci cand iubesti iti vezi persoana de langa tine cea mai frumoasa din lume! Te pup!

| lolz1 a răspuns:

Nu prea poți primi un răspuns concret aici pe TPU!
Încearcă cu un psiholog, nu e pentru nebuni! O să/ți spună despre această teama a ta și poate chiar o să te ajute să o depășești! Multă baftă și ai grija de tine, să nu te urâțești laughing just kiddin'

| AnnaBebitza a răspuns (pentru lolz1):

Mi se par o pierdere de timp si bani psihologii...mai ales ca putini sunt buni.dar nah..fiecare cum considera

| Jeanine a răspuns:

Te inteleg perfect! Asta e si frica mea cea mai mare laughing
Insa trebuie sa ne gandim ca nu avem cum sa ne uratim asa peste noapte si ca, daca suntem acum frumoase, asa vom ramane!
Trasaturile ne fac frumoase, si tresaturile raman chiar si cu trecerea timpului asa ca lasa fricile si gandeste-te ca nimic rau nu poate sa ti se intample!