| MariusDeejay a întrebat:

Mai exista dragoste adevarata? unde este oare? la 23 de ani inca n-am gasit-o

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

N-o mai cauta,cu cat o cauti mai mult cu atat ea se va ascunde si mai bine.
Si nu te grabi. Abia te-ai maturizat,abia ai inceput sa gandesti responsabil si nici nu ti-au trecut anii,esti in culmea tineretii.
Inteleg ca te nelinisteste faptul ca dragoste auzi,dar dragoste nu vezi.Te sfatuiesc sa ai rabdare si intelepciunea sa o astepti.
Fa-ti viata frumoasa si comoda,invata sa te bucuri si sa apreciezi ceea ce ai si incearca mereu sa te autodepasesti. Daca esti bun,sa fii si mai bun,daca esti cult sa devii si mai cult.
Undeva, in drumul tau inainte, te asteapta si implinirea dorintei tale.
Toti am trecut prin asta si-ti pot spune ca asteptatul asta e inca o proba de maturitate.Omul nu poate trai singur,e un animal sociabil.
Dar, inainte de a deveni pereche, nu strica sa te calesti si sa te perfectionezi in a trai si singur.Vezi viata cu alti ochi si cantaresti cu alte unitati de masura.Devii mai intelept si lucrul asta te va ajuta mult in viitor.
Stapaneste-ti nerabdarea si pune frau melancoliei. Dragostea exista si o vei cunoaste.
La timpul potrivit.

| dreamgirl16 a răspuns:

Nu te plange.O vei gasi cand te vei astepta mai putin, ai atunci te va lovi ca un uragan!love struck

| mikaela25 a răspuns:

Nu am gasit-o nici eu la 25 de ani...dar eu nu o mai caut, stie unde sa ma gaseasca happy

| Pisoiul a răspuns:

Intrebarea aceasta mi-am pus-o si eu. Daca inca nu am prietena atunci cand o voi putea gasi? Nu iti face griji vei gasi una odata si odata. Mergi prin discoteci, cluburi de noapte si ai sanse de 80% daca esti frumos sa gasesti.Nu esti urat fa niste muschi.Etc. Orice lucru care crezi tu ca te-ar putea infrumuseta.Cauta una nu sta in casa si roade cipsuri ca mine ca crede-ma din propia experienta stiu ca asa nu vei gasi pana la 27 de ani! Nu ca am eu mai mult dar... Oricum cauta o fata. Orice barbat are defecte si tu ai si eu am.Cauta si pe alte site-uri de socializare in cautarea unei viitoare partenere de viata.Pe mine unul ma pasioneaza foarte mult gaming-ul dar nu ma ajuta cu nimic in viata.Esti tanar si frumos cauta pe cineva.
Bafta in cautarea unei viitoare partenere!
Bye, bye.

| camesita25 a răspuns:

Nu te nelinisti, dragostea apare de unde nici nu te astepti si da exista dragoste adevarata, sa fii sigur de asta.Fiecare om in lumea asta are o jumatate undeva, sunt convinsa.bafta