| youaremyfavouritecolour a întrebat:

Oare exista dragoste adevarata la 14 ani si 9 luni? raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Dragostea nu are vârstă, te poţi îndrăgosti oricând. "Iar dacă e dragoste poate să dispară într-un final?", dacă te străduieşti să menţii o relaţie şi să îţi dai toată silinţa să se îndrepte totul spre bine, atunci nu cred că va fi cazul. Trebuie să ai grijă însă cu cine doreşti să fii împreună ca pe viitor să nu faci vreo greşeală şi să-ţi dai seama că e de neîndreptat.
Baftă!

17 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

La 14 ani nu stiu dar la 9 luni imi iubeam sincer mamica care se cam dadea la fund cind venea vorba de alaptat.Cica incepeau sa-mi iasa dintii.

| youaremyfavouritecolour explică (pentru harciog):

Hai ma nu ma lua la misto eu m-am referit la 14 ani si 9 luni (nu la varsta de 9 luni)eu chiar nu vreau raspunsuri la misto

| Mao a răspuns:

Depinde mult de cât de matură e persoana în cauză. Poți avea 14 ani și să gândești de 16. Eu spun că da, există dragoste la 14 ani.

| ionutzul31 a răspuns:

Aha... 14 ani, 9 luni si cate zile? :->
laughingTie ti se pare normala intrebarea?

| youaremyfavouritecolour explică (pentru ionutzul31):

Da foarte normala

| ionutzul31 a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

straight face... dragostea adevarata o simti atunci cand vine... o simti chiar mai bine atunci cand pleaca, dar sa discutam despre asta cu alta ocazie

| MiK3L a răspuns:

Dragostea nu are varste de la 35-40 de ani in sus femeia viseaza barbati mai tineri decat ea, dar cand are 15- 20 de ani... vrea numai de-aia mari...cam asa e cu varsta dragostei si babacii aia de 80 de ani vor prospaturi cine ar fi prost sa-si ia tot o baba.sa fim seriosi.

Apache
| Apache a răspuns:

Se spune ca dragostea nu are varsta... dar in general daca tu crezi ca stii ce inseamna dragostea la 14 atunci e o dovada ca trebuie sa mai treci prin viata...

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Dragostea nu are varsta.

| SantaAndrei a răspuns:

La 14 ani si 9 luni NU

La 14 ani si 13 luni deja e alta treaba, e mai bine

| SpawNury a răspuns:

Poti sa te indragostesti de cineva la 14, aproape 15 ani, dar sa iubesti nu poti. Poate dupa un an, doi. Dar acum nu, poate vi se pare ciudat ce zic eu acum, dar va rog sa ma intelegeti, si sa nu imi raspundeti fara sa stiti ce vorbiti. Invat despre "Dragoste si Iubire" de 2 ani, de Aşkım Kapışmak [Turcul care a luat locu` 2 in lume pe tema asta.] O zi buna.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Da, dragostea poate exista la orice varsta dar asta depinde de tine

| Ina93 a răspuns:

Asta nu puteam sa iti dam noi un sfat..asta este ce simpti tu

| youaremyfavouritecolour explică:

Si daca chiar e dragoste poate sa dispara intr-un final?

| Summoning a răspuns:

Cate zile, minute si secunde ai uitat sa precizezi.Vezi de acea nu iti puteam raspunde exact la intrebare.

| Senaris a răspuns:

La 14 ani si 9 luni? Nu, e gresit. nu are cum. Varsta necesara e 14 si 6 luni, imi pare rau sa te dezamagesc. sad