| SERIALS a întrebat:

Oare exista dragostea adevarata?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu numai cred, e numai interes atat, dar totul e posibil plus ca omul e poligam asa ca monogamia e un mit

| OldSoul a răspuns:

In filme si in carti da.
In realitate, ramane de vazut, pentru unii norocosi da, pentru noi astia majoritatea ghinionisti, cam nu.

| mentholinks a răspuns:

Da, doar ca se mai intampla sa se si stinga.

| GoldenZenith a răspuns:

Exista o definitie concreta pentru "dragoste adevarata"? Fiecare vede diferit dragostea. Oricum, in ziua de azi, totul e bazat pe falsitate.

| Mayar a răspuns:

Eu am realizat ca nu exista, pentru ca intr-o relatie ai nevoie si de un barbat...

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Poate inca nu mai intarnit in calea ta, vrei sa spui ca barbati nu iubesc cu adevarat? si de cei care se sinucid din iubire cum e?

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

E doar un moft, o fixatie... Culmea ca fix cei care ar trebui sa se intalneasca, nu se intalnesc! In loc sa se sinucida, ar trebui sa isi caute adevarata jumatate!

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Tu stii cum e cand suferi din iubire? poate ca voi nu puteti simti iubirea atunci degeaba te intreb, dar crede-ma ca doare foarte puternic suferinta, si eu aveam ganduri de astea m-a oprit faptul ca eu nu vreau ca alti sa sufere din cauza mea, ar fi suferit parintii mei, plus ca asta m-a invatat multe, am jurat pe toti zeii ca numai voi crede in femei in viata mea si am trecut peste asta

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Foarte rau ai facut! Tu ai facut o alegere foarte proasta, probabil ai fost prea orb ca sa vezi care e adevarata jumatate, ai ales o eroare, iar acum atat tu, cat si adevarata ta jumatate suferiti si nu sunteti impreuna pentru ca tu ai facut o alegere gresita si ai tras o concluzie globala. Ce sa zic?
Pot sa garantez, sa bag mana in foc cum ca exista femei fidele 100%, care pot sa iubeasca neconditionat, sa le pese cu adevarat de jumatatea lor. Nu cred ca sunt eu singura de pe tot globul asta pamantesc. Daca iar ma iei la misto si nu ma crezi - treaba ta - ignori sau crezi - ramane la latitudinea ta.
apropo, nu sunt vreo betty cea urata. zic asta pentru ca unii tind sa creada ca doar persoane care conform principiilor lor 'nu sunt frumoase' vorbesc asa. Desi nu e vina nimanui ca nu e la fel precum nu stiu ce idol care e acum popular. Dar asta e alta tema

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

N-am de ce sa te iau la misto, avem o conversatie rationala ca doi adulti, faptul ca nu te cred nu inseamna ca te iau la misto cum nu iau pe cei care sunt rapiti de martieni noaptea, fiecare poate crede sau nu crede in orice doreste

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Ai mai facut insinuari si luari la misto cu privire la faptul ca daca sunt fata sau nu. Era o gluma de prost gust la care nu am ras deloc. De aceea am considerat necesar sa fac si aici aceasta precizare.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Daca erai atenta la intrebarea aia scria baieti/barbati, cum ai raspuns te-ai autodeclarat baiat, nu spun ca nu ai avut voie sa raspunzi dar nu am facut misto de tine, plus ca in ziua de azi fetelo le place sa se numeasca barbati

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Am precizat la inceput ca desi nu sunt baiat, nu ma pot abtine sa nu zic cum ca [...]
Cred ca si tu ai patit asta uneori. Ai o parere despre ceva chiar si atunci cand nu ti se cere parerea.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Da desigur ca da, la multe intrebari puse de pusti de 14, 15 ani care intreaba alte fetite de 11, 12 ani ce gasesc ele atragator la un baiat, sau daca se vorbeste de stiinta, ateism, religie

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

laughing

| AdrianVoicu a răspuns:

Da, există iubirea de mama care e adevărată, și mai e iubirea dintre câine și om, mai sunt și cazuri de cupluri care se iubesc, rare dar exista

| asperger3 a răspuns:

Depinde de fiecare ce intelege. Eu NU cred. O zi iubesti pe x apoi pe altul.
Parerea mea.

| thereisnothingleft a răspuns:

Nu mai exista.

| Iminactivelol a răspuns:

Da, cum să nu, nu ni se întâmplă tuturor să placwm pe cineva mult? Si el/ea la fel?winking