| Arrrinaaaaaaa a întrebat:

Dragostea adevarata exista sau o vedem doar in filme?! Noi ne cautam toata viata adevarata dragoste, oare cand o vom gasi? Cum iti dai seama ca ai gasit acea dragoste?

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Dragostea.
Hmm... simți până-n adâncul sufletului
Cine stabilește aceasta adevărăciune, care sunt parametrii adevărului și al realității când vine vorba de dragoste?! thinking

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Există, cum să nu. Ai văzut si tu, cred, destule cupluri care sunt căsătoriţi de mulţi ani si încă se iubesc, se înţeleg, se respectă si se preţuiesc reciproc. Că nu este un procent foarte mare de astfel de cazuri e adevărat, dar totusi cazuri sunt, si sunt destule.

| Drimmero a răspuns:

Dragostea exista, dar nu e pentru multi oameni,, nu stiu s-o foloseasca.

| Freya1 a răspuns:

Dragostea sau iubirea adevarata este atunci cand te vezi cu acel cineva in viitor, cand treceti peste toate greutatile si obstacolele impreuna si nu renuntati unul la celalalt.
Dragostea adevarata exista si va exista dar nu o sa iti garanteze nimeni niciodata si cat va dura.Pentru ca si viata o ai, o traiesti, treci prin ea dar nu ai de unde sa stii cand se curma.

| PersonajFictiv a răspuns:

This is love, this is life, this is the answer to your question, this is everything :
http://www.youtube.com/watch?v=MtmFbk8K0v4&t=0m43s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã umbli dupã barbati de care sunt atrase foarte multe femei, sigur cã nu o vei gasi niciodatã. Ce prost s-ar putea indragosti de tine daca mai are multe admiratoare.