| victory a întrebat:

Mdaa... dragii mei, ati avut dreptate referitor la prietenul cela al meu...va mai aduceti aminte cind v-am spus ca vrea sa ma mingie...si eu nu eram de acord iar el se supara. apoi acum ne-am despartit...am procedat asa cum m-ati sfatuit voi...relatia noastra a durat doar o singura luna...crying il sun acum seara...( nu ne-am mai vazut de o saptamana, vb numai pe net)...si il intreb ce e cu relatia nostra...si imi spune "ca a luat sfirsit, raminem prieteni, ne mai sunam, mai vb"de ce ne-am despartim? eu nu stiu, el la fel a zis ca nu stie... i-am zis e din cauza ca nu ti-am dat voie-el nu! pur si simplu numai vrea.ufff...nu stiu ce sa fac... uneori parca sunt indiferenta, si ma doare in cot de el...ca doar stiu foarte bine ce a vrut el de la mine... dar oricum cind sunt singura ma gindesc la el, mii dor…as vrea sa fiu linga el…nu stiu, chiar nu stiu ce sa fac…a fost primul baiat…nu l-am iubit…. dar oricum…nu cred ca o sa pot sa uit ce a fost intre noi…si sa ma obistuiesc cu idea ca suntem doar amici, si sunt sigura ca n-o sa mai tinem noi legatura. o sa intre pe net si o sa zica "salut. ce faci?"eu am sa-i rs la rindul meu o sa-l intreb si eu si o sa-mi rs scurt si clar…si atit.crying(((

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cel mai bine ar fi sa il dai uitarii, nu are rost sa te consumi cu el...ai vazut ca nu te-a iubit cu adevarat ca daca te iubea nu renunta la tine...esti o fata speciala si meriti mult mai mult de atat, sigur sunt multi baieti care ar vrea sa fie cu tine, sunt altii mai buni...gaseste-ti alte ocupatii si lasa-l sa isi vada de viata lui, fi indiferenta cu el, nu ii da nicun semn de viata, ai sa vezi ca pana la urma tot lui ii va parea rau pentru comportamentul lui, cand va realiza ce a pierdut!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dificila situatiesad
Daca el a vrut sa spuna ''Stop'' acestei relati si vrea sa fiti doar prieteni, nu prea ai ce sa faci decat sa te obisnuiesti cu ideea.Incearca sa intelegiwinkingTu nu trebuie sa fi tristawinkingViata merge inaintehappyAi grija de tine. V-a veni ziua in care vei intalni alt baiat de care sa te indragostestibig grin

| laraandy a răspuns:

Imi pare rau, dar asa a fost cel mai bine.cu timpul o sa mai dai peste pers de genul asta .nu mai pune totul la suflet...s.au cel putin nu arata acest lucru.fii puternik, ai rabdare, cu timpul o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca, sa te astepte pana esti u pregatita, sa te respecte etc.happy
cu timpul il vei uita, este la inceput greu pentru ca te obisnuisei cu el dar toate trec cu trecerea timpului...ai grija de tine, fii puternik si nu uita ca noi suntem alaturi de tine daca ai nevoie de noi.

| betty17 a răspuns:

Esti adolescenta si va trece repede iti zic eu.acum poate ti se pare greu dar vei cunoaste tu pe alcineva.nu iti mai amara tu inima din cauza astawinkingtot inainte!

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata.stai la locul tau sau dai ce vrea.si gata. daca nu... timpul te va ajuta. poate-si da el seama ca a gresit si vine el la tine.de regula cel mai slab cedeaza. dar cedeaza de tot.si pierde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa iti zic si eu ceva happy si prietenul meu vrea sa se culce cu mine insa eu i-am spus ca inca nu vreau pentru ca sunt mica si in plus nu sunt pregatita...si i-am spus sa mai astepte vreo 1-2 ani ca sa fiu si eu un pic mai dezvoltatahappy si el a zis ca nu asteapta atata si ca o sa fie iubitul meu doar cu numele. Daca el v-a vrea sa se desparta de mine asta e... n'are decat ...chiar daca el este primul meu prieten si stiu sigur ca o sa sufar daca ma voi desparti de el dar macar stiu ca nu ma voi face de rusine mai tarziu sau sa zica lumea pe stada "uite-o si pe aia care s-a culcat cu cutarica la varsta aia". Si u ca si mine...suntem inca la inceputhappy o sa avem parte de baieti garla...de ne vom satura de ei laughing. Nu iti amagi u viata cu asa ceva, gaseste o ocupatie ca sa nu te mai gandesti la el si asa poate cu timpul il vei uita.Stai linistita ca vei gasi un baiat mai bun decat el si care te va astepta cat va fi nevoie si pana vei fi si u pregatita.

Eu iti urez numai bine si sa nu suferi din cauza lui :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te obisnuiesti cu situatia! Altceva nu cred ca poti facewinking
Cu timpul il vei uita, dora ca acum t ise pare imposibil!