| Andreea24567 a întrebat:

Menstruația trebuia sa îmi vina pe 12, pe 3 am făcut sex neprotejat și după 2 zile mi-a venit menstruatia. De câteva zile am niște dureri lombare și crampe abdominale. Pot sa fiu însărcinată? Am făcut un test dar e negativ.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti insarcinata

| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

Daca sexul a fost facut pe 3 aprilie + 21 zile = 24 aprilie

Deci testul facut de tine este inutil si arata eronat, fiindca a fost facut cu foarte mult intimp inainte, ca hormonul gravidiei sa poata fi prezent in urina.

| Andreea24567 explică (pentru Violleta2022):

Dar am posibilitatea sa fiu însărcinată?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea24567):

Asta nu am de unde sa stiu, fiindca intotdeauna cand ai sex neprotejat exista si risc de sarcina.