| DiannaDi a întrebat:

Merg la sala de ceva timp, iar de doua saptamani a aparut la sala un tip cu care nu m-am mai intersectat. Intr-o saptamana si ceva, ne-am intersectat de cateva ori si am observat ca tipul imi arunca priviri pe furiș. I-am aruncat si eu cateva priviri. A inceput sa ma si salute si cam atat. Ieri am fost la sala si m-a ignorat total in sensul ca nu s-a mai uitat la mine deloc si nu m-a mai salutat, dar nici eu. Ce s-o fi intamplat brusc? Am aflat de la cineva ca nu are iubita. Dar nu stiu ce e cu raceala asta brusca si ce sa fac

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

De ce s-a intamplat asta brusc sunt simple speculatii, daca e suficient de barbat si te place suficient de mult ar trebui sa vina sa stea de vorba cu tine, din moment ce v-ati salutat inseamna ca s-a spart gheata, e mai usor sa spuna "hei buna", lasa treburile asa, trebuie sa faca el primul pas, asta daca nu vrei sa il scoti tu la prima intalnire si sa ii dai tot tu primul sarut, trebuie un minim de efort, e om matur ce naiba.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nimic, la sala mergi sa lucrezi pentru tine, nu sa te uiti la altii sau sa-i pui in pozitii incomode.
Poate este gay, poate nu te place, poate nu are chef sa te salute sau cine stie ce altceva.
Omul ala nu are nici o obligatie fata de tine si daca nu vrea, nu trebuie sa-ti dea nici un feld e atentie sau salut.
Acolo fiecare merge sa lucreze pentru el/ea, nu sa urmareasca pe altii.

| DiannaDi explică (pentru Violleta2022):

Sunt altii care au legat relatii la sala. Si m-am gandit ca daca s-a tot uitat la mine, poate il atrag sau am putea incerca sa fim ceva mai mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru DiannaDi):

Nu este cazul la tine!
Omul a incercat sa te salute politicos, nu sa te agate, ca-i evidnet ca nu-l interesezi indiferent cat ai incerca tu, de aceea te evita acum, fiindca nu-l intersezi.

| FreddieM a răspuns:

De ce nu faci tu primul pas, intra în vorba cu el, poate beți o cafea împreună, nu riști nimic, doar afli din start dacă e interesat da tine sau nu. Asta dacă îți place tipul. Dacă nu, las-o balta.
Cheers

| DiannaDi explică (pentru FreddieM):

Am mai patit sa fac primul pas si sa nu iasa nimic. Stau si ma gandesc, ca daca un baiat place o fata, el trebuie sa o caute, nu?

| FreddieM a răspuns (pentru DiannaDi):

Dacă ești tu aia din poza, ori e gay, ori are iubita/soție.
Cheers

| VoidEternal a răspuns (pentru DiannaDi):

Mhm, așa gândea și bunica.
Nu înțeleg cum de mai exista inca atitudinea asta. Zici că ai pățit sa faci primul pas și să nu iasă nimic. Și? Majoritatea bărbaților pățesc asta in 99 din 100 de cazuri.

Adevărul e că e mai convenabil să aștepți de la alții să îți ofere atenție, iar în cazul în care nu o fac să-ți închipui că e ceva în neregulă cu ei - decât să te expui la un potențial refuz.

Multor femei in ziua de azi li se pare că bărbații care fac primul pas în locuri publice, care nu sunt neapărat spatii convenționale pentru întâlniri, sunt "disperați". Mulți au încetat să mai încerce. Mai ales la sală unde auzi de multe ori povesti de la femei de genul "am venit la sală ca să fiu în formă nu ca să fiu agățată.

So, can you blame him?

Răspuns utilizator avertizat
| Iluzionistul69 a răspuns:

Daca il placi ia tu initiativa daca el e tantalau si nu zice/face nimic... ca doar nu vine nici un print dupa tine altfel, te trezesti ca maine poimane faci 40-50ani si nu te mai vrea nimeni atunci, ani trec repede nici nu-ti dai seama...

| Anonim9118 a răspuns:

Aoleu...eu te cunosc de când eram de o șchioapă...

| everything29 a răspuns:

Barbati au mai ramas 30% din populatie. Restul sunt feminini, delasatori, confuzi, lista continua. Care ajunge sa se prezinte in fata ta si pune intrebari de baza, aceluia dai din timpul tau.