| Diana19072000 a întrebat:

Mi-a venit ciclu, dar inainte cu 4 zile am luat escapelle, ma doare burta ingrozitor. Pot lua un nurofen? Afecteaza escapellul cu ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care organismul tau reactioneaza cel mai bine la Nurofen inseamna ca acel produs se preteaza si se indica a fi folosit. Te sfatuiesc sa incearci si Naldorex -ul deoarece are cel mai mare/ridicat continut de substanta cu efect antiprostaglandina

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea incerca sa testezi analgezicul Naldorex, fiindca are in continutul sau cea mai mare cantitate de substante cu actiune antiprostaglandina. Ai mai putea incerca No-Spa, algocalmin fiole. De asemenea ceai concentrat din ghimbir. Sanatate!

| Diana19072000 explică (pentru corbulalbrosu):

Daca am luat nurofen are ceva? Mie cu nurofen imi merge

| Diana19072000 explică (pentru corbulalbrosu):

Am sa incerc! Multumesc mult!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Diana19072000):

In cazul in care organismul tau reactioneaza cel mai bine la Nurofen inseamna ca acel produs se preteaza si se indica a fi folosit. Te sfatuiesc sa incearci si Naldorex -ul deoarece are cel mai mare/ridicat continut de substanta cu efect antiprostaglandina

| HazelEyes77 a răspuns:

Poti lua nurofen pentru dureri nu afecteaza cu nimic eficacitatea pilulei de a doua zi mai ales ca ai luat o in urma cu 4 zile.