| lallalle a întrebat:

Mi-am calculat perioada fertila [aproximativ] si aceasta perioada este 11-12-13. Miercuir, adica in 13 am planuit cu iubitul meu o seara de neuitat. Dar parca mi-e teama. Mentionez ca iubitul meu ejaculeaza greu, adica am facut sex si 4 ore fara ca el sa ejaculeze. Daca facem fara prezervativ si spre final punem prezervativul exista riscuri?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, un risc de aproximativ 27% de sarcina. Asadar, o faceti numai daca va doriti un copil. Daca nu, riscul este mult prea mare.

| MMihai a răspuns:

Ia învață tu serios despre metodele de evitare a unei sarcini nedorite, și aplică simultan asociat cel puțin 3-4.
Puteți pune de la început prezervativul!
"Menționez ca iubitul meu ejaculeaza greu, adica am facut sex si 4 ore fara ca el sa ejaculeze" = nu cred asemenea minciuni!

| MMihai a răspuns:

Dacă ai calculat bine și 13 este zi fertilă și faci sex pe 13 peste 9-10 luni orăcăie/ gungure!

| answer a răspuns:

Bineinteles ca exista riscuri! Singura metoda de contraceptie 100% sigura este abstinenta! Se spune ca cel mai sigur sa o faci in modul asta este imediat dupa menstruatie si cand esti aproape sa-ti vina, cam cu 5 zile dupa si 5 inainte, dar dupa cum am mai zis, nu e nimic sigur! Nu stiu daca e o idee buna sa faceti asta, pentru ca riscati si zi si tu acum: e mai bine sa aveti 4 ore de placere si o luna de griji cand puteti avea 4 ore de placere si-atat?

| liviu42 a răspuns:

Hai mai taie din ore, 4 ore fara intrerupere... La ce mai pui spre final prezervativul? Mai citeste despre ejaculare la barbati. Voi gata tineretul minunat v-ati apucat de sex, ca de stiut stiti tot pana va treziti gravide.

| liviu42 a răspuns:

Vezi ca mai este o fata pe aici care este casatorita si vrea sa ramana gravida, calculeaza si ei perioada fertila, Si poate te vei face doctor ginecolog.happy

| ionuutzuu a răspuns:

E imosibil sa faca sex 4 ore si sa nu ejaculeze! Daca chiar e adevarat, are o mare problema.

| Loove_6052 a răspuns:

E chiar impotent saracu straight face.